Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bal ve sarımsağın faydaları! Her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık tarafsanız ne olur?

Bal ve sarımsağın faydaları! Her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık tarafsanız ne olur?

Tabiatta bulunan en güçlü iki antiseptik besin olan bal ve sarımsak karışımının vücudu adeta yenilediğini biliyor muydunuz? Evet bal ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanıyor? Başkaca her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık tarafsanız ne olur? Sizler için bu mucize karışıma dair her şeyi araştırdık. Haberimizin detayında nasıl hazırlanacağı ve tüketileceğine dair bütün haberler mevcuttur.

Yapılan araştırmalarda sarımsağın tüm yararlarını vücuda sağlayabilmesi için çiğ tüketilmesi gerektiği ortaya çıkarılmıştır. Lakin kokusundan ötürü çiğ tüketilmesine yanaşılmadığından bilirkişiler bal ile tüketilmesini öneriyor. Balın bileşenleri ile sıhhati yararlar iki katına çıkan sarımsağın birçok marazı engellediği mütehassıslar tarafından vurgulanıyor. Aç karan tüketilmesi tavsiye edilir. Sarımsak, toprak altında yetişen ve içeriğinde milyonlarca yararlı asit barındıran bir besindir. Germanyum ve selenyum unsurları bakımından güçlü olan topraklarda yetiştiğinden insan sıhhatine birçok yararı vardır. İlaç ve kozmetik endüstrisinde kullanılan sarımsak kadar bal da arılar tarafından milyonlarca çiçeğin poleni alınarak üretilir. Bu iki unsurun bir araya gelmesi ile alternatif tıbbın en güçlü ilacı ortaya çıkmış olur. 

HER GÜN BAL VE SARIMSAK KARIŞIMINDAN BİR KAŞIK TARAFSANIZ?

Bu iki besinde kanın pıhtılaşmasını önler. Bilhassa tromboz ve varislerin oluşumunu köstekler. İçerdikleri sülfür hususu vücuttaki kan akışını istikrarlar.

Kalp sıhhatini bed etkileyen tansiyon rahatsızlığı içinde kan akışının istikrarda olması gerekir. Bu karışım kan akışını dengelediğinden yüksek tansiyon ve buna bağlı gelişebilecek kalp illetleri riskini azaltır.

Çiğ sarımsak “alisin unsuru” bakımından epey zengindir. Bu husus damarlarda birikmiş istenilmeyen kolesterolü temizleyerek kan dolaşımını destekler. Birebir vakitte trigliserit seviyelerinin de istikrarda kalmasını sağlar.

Vücuttaki istikrarsız enflamasyon yüzünden ortaya çıkan kronik rahatsızlıkları azaltmak için de bilirkişiler bu karışımı öneriyor. Ayrıyeten bu karışım ödem toplamayı engelleyerek, kas rahatsızlıkları için doğal ağrı kesici oluyor. 

İki besinde de ölçüde bulunan antimikrobiyel unsurlar bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun zararlı hücrelere karşı savunmasını artırır. 

Enfeksiyon virüsü sonucu ortaya çıkan boğaz iltihaplanmasını da önleyen bu mucize karışım, daima öksürüklerde de doğal tedavi olarak kullanılır.

EVET BU KARIŞIM NASIL HAZIRLANIR?

GEREÇLER

1 su bardağı bal 

10 diş çiğ sarımsak

250 gramlık bir cam kavanoz

HAZIRLANIŞI

Sarımsakları ufak ufak doğayınız ve kavanozun içine atınız. Daha sonra üzerine balı dökerek karıştırınız. 7 gün boyunca her sabah bu karışımdan bir yemek kaşığı ılık suya karıştırıp tüketiniz. 1,5 hafta ara verdikten sonra 7 gün boyunca tekrar tüketiniz. Karışımı oda sıcaklığında koruma ediniz.

Yorum Ekle