Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bahar aylarınca cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilde ne sürülür?

Bahar aylarınca cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilde ne sürülür?

cildimizi ve vücudumuzu yenileyebileceğimiz en ülkü aylardır. Mütehassısların da sık sık bahar aylarında bakımına yaptığı ikazlar doğrultusunda meskende bahar bakımı nasıl yapılması gerektiğini ve bahar aylarında bakımında nelere dikkat edilmesi gerekiyor sizlerle paylaşıyoruz.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte cildimizin de gereksinimlerinde birtakım farklılaşmalar meydana geliyor. Kış aylarında soğuk hava ve rüzgar üzere etkenlere maruz kalan cildimiz mevsim geçişlerinde epeyce yorulmuş oluyor. Bahar aylarıyla birlikte cildin sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşabilmesi için ve beslenmeye dikkat etmek kıymetli. Mahsusen cildimizin bahar aylarında gayrı aylara nazaran mevsim koşullarına daha çokça reaksiyon göstermesinden ötürü hayli kıymetli bir hal alıyor. Cilt bakımını ihmal etmemenin yanında beslenme stilinizi da sağlıklı hale getirmek cilt hoşluğunun en değerli sırları arasında. Avrasya Hastanesi Dermatoloji Kompetanı Hatice Deniz Yardımcı, cildinizi bahara hazırlamanın ipuçlarını anlatıyor.Evet bahar aylarında cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm detaylar metnimizde…

BAHAR AYLARINDA NEMLENDİRİCİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Sağlıklı ve parlak bir cildin en kıymetli kuralı istikrarlı bir nem nispetidir. Kış mevsiminin kuvvetli hava koşulları cildi hem içten hem dıştan etkileyerek yıpratıcı bir tesir bırakır. Münhasıran de soğuk ve kuru hava, cildin kuruyarak tahriş olmasına yol açar. Soğuk havaların tesiriyle nemini yitiren, kuruyan ve çatlayan cildin muhtaçlık duyduğu bakımı sağlamak için nem orantısını sağlamak gereklidir. Bunun için cilt tipine mütenasip eserlerden yararlanabilir birebir devirde akıllıca besinlerle dıştan yapılan bakımı içten de destekleyebilirsiniz.

PEELİG YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

, ciltteki meyyit derileri kısa vadede gideren en tesirli yollardan biridir. Meyyit deriler ise kışın soğuk havadan kuruyan ciltlerde daha çokça görülür. Siz de bahar aylarında cildinizi yenilemek ve tazelemek istiyorsanız kesinlikle haftada bir kere yapın.  Tertipli olarak yapmak, cilt sıklığı ve sıhhati için hayli kıymetlidir. Bunun için profesyonel bir bakım tercih edebileceğiniz üzere, konut prodüksiyonu tanımları de büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, sivilceli bir cildiniz varsa; mahalline hafif yapılı maskeleri tercih etmenizdir. Cilt tipinize münâsib seçimi ile cildiniz baharda daha parlak, daha canlı ve ışıl ışıl olacak

BOL BOL SU İÇİN

Su içmek cildinize yapabileceğiniz en güzel bakım bol bol su içmek olacaktır. Su vücut, cilt ve saç sıhhatiniz için sahiden de çok kıymetlidir. Vücudun en temel besin kaynağı olan su, ehliyetli alınmadığında cilt de sıhhatini ve sıklığını kaybetmeye başlıyor. Daha taze, daha genç, ışıltılı ve canlı bir cilt görünümü elde etmek istiyorsanız; her gün kesinlikle en az 2 litre su içmelisiniz. Kâfi su tüketimi; cildinizin ve organlarınızın gereksinimlerini karşılıyor. Bununla birlikte, cildin erken yaşlanmasını önlüyor ve ciltteki nem kaybını değerli ölçüde engelliyor.


Yorum Ekle