Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının yararları neler?

Badem yağı kaş ve kirpik uzatıyor mu? Badem yağının yararları neler?

Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için emniyetli olmayan kimyasal formülleri denemek noktasına mucizevi badem yağından faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız badem yağı ile kısa vadeli bakım sayesinde sandığınızdan daha gür, ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Çok gerilim, vitamin eksikliği ya da kanser illetinin gördüğü kemoterapi tedavisinden ötürü kaş ve kirpikler cansızlaşarak dökülebilir. Bazen de bu nedenlerden biri troit marazları olabilir. Bu husustan şikayetçi olan hatunlar, doğal metotlarla kaş ve kirpiklerini uzatabilirler. Kimyasal içerikli olan eserler kaş ve kirpikleri uzatırken farklı sıhhat meselelerine neden olabilir. badem yağı; kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde olan alternatif tıpta kullanılan doğal bir yağdır. Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından nispeten varlıklı içeriğe sahip olan tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından da epey yararlıdır.

Eksperlerin yaptığı açıklamalara nazaran badem yağı; kaş ve kirpik nahiyesindeki kan dolaşımını artırarak hem yeni kıl çıkmasını hem de canlanmasını sağlayabilirsiniz.

A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından hayli güçlü olan bu yağ tüm cilt tipleri için nemlendirici hizmeti tutuyor.Özellikle kış aylarında artan cilt kuruluğu elbet herkesin ortak sorunu. Badem yağındaki yağlar tekli doymamış yağ olduğundan, cildiniz onları çabucak emer ve nemi korur. Bu sayede cildinizde ki kuruluk büyük nispette azalır. 

Kış köklerini güçlendiren badem yağı, nemini kaybeden tıpkı hengamda hassaslaşarak dökülen kıllarında adeta vitamin menşesi. Kılların dökülmesini önleyen badem yağını ‘yan tesiri olur mu?’ tasavvuru olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜRLEŞMESİNİ SAĞLAYAN BADEM YAĞI KÜRÜ

Badem yağından birazcık alarak parmak uçlarınızla kirpiklerinize ve kaşlarınıza şıkça masaj yapın. 1 gece beklettikten sonra sonraki sabah ılık su yıkayabilirsiniz.

Bu adımı sistemli olarak uyguladığınızda devirle değişimi fark edeceksiniz.

Yorum Ekle