Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Avil krem ne işe yarar? Avil merhem nasıl kullanılır? Avil krem yan tesirleri neler?

Avil krem ne işe yarar? Avil merhem nasıl kullanılır? Avil krem yan tesirleri neler?

Çoklukla eksperlerin güneş yanığı sonrası oluşan kaşıntılar ya da böcek sokmalarından sonra meydana gelen batma hissiyatını gidermek için önerdiği hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Avil merhem ne işe yarar? Avil merhem ne için kullanılır? Avil krem yan tesirleri neler? fiyatı nedir? Gelelim şimdi ne işe yarar, Avil merhem ne için kullanılır ve özelliklerine devam edelim.

 

Etken maddesi feniramin hidrojen maleat (bkz. wiki) olan vücutta kaşıntı, kızarıklık varsa eksper hekimlerin önerdiği bir ilaçtır. İsminden çok bilinmese de görenlerin birinci başta tanıdığı Avil merhem, şişkinliğe sebep olan kimyasalların tesirlerini azaltan, kaşıntı önleyici yalnızca eczanelerde satılan bir kremdir. Sandoz İlaç Sanayi ve Kimya bu eser üretilmektedir. 25 gramlık tüplerde satılan Avil merhem, beyaz homojen pürüzsüz görünümde güneş yanıkları,kızarıklık,böcek sokmaları,kaşıntı için kullanılan ilaçtır. İstanbul’da üretilen bu merhemin içerisindeki yardımcı maddeler saf su,macragol(PEG) 400, Macrogol (PEG)2000,beyaz petrolatum,macragol 35 (Cremophor EL),essencel ilaçtır. Umumi olarak yararlı ve cilt yapısına iyi bir kremdir.

1. aşama yanık tedavisinde reçete edilen Avil merhem, alerjik deri lezyonlarının güzelleştirilmesinde de hayli başarılıdır. Gelgelelim ilacın etken hususuna karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Doktora müracaattan çocuklarda bu ilacı kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Merhemi uyguladığınız cilt nahiyesini muhakkak bandajlamayın, rahat ve bol kıyafetler giymelisiniz.

Avil Merhem nasıl kullanılır

Avil Merhem Ne için Kullanılır?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekiyor.  İlk olarak uygulayacağınız ortamın duru olduğundan emin olun. İnce bir tabaka halinde sıkıntılı nahiyeye parmak uçlarınızla uygulayın.

Sorunun büyüklüğüne nazaran günde 2-3 sefer uygulanabilir. Cilt üzerinde en az 2 saat kaldıktan sonra su ile temizleyebilirsiniz.

AVİL MERHEM YAN TESIRLERI NELERDİR?

Avil merhem yan tesirleri son radde azdır. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , lisanda ve boğazda şişlik üzere bir durumda hekiminizi bilgilendirin. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali üzere sistemik yan tesirlere sebep olabilir.

Avil Krem, Avil Merhem

AVİL MERHEM NE KADAR?

Avil merhem fiyatı 10.25 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Fiyatlar bazen değişiklik göstermektedir

Kremler hakkında daha fazla bilgi için SoruCVP Sağlık ve Güzellik sayfasından bakabilirsiniz.

Sivilcelerle başınız dertte mi? O zaman sizlere önerebileceğimiz Acnemix Jel’e bakmanızı bakmanızı öneririz.

Yorum Ekle