Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Audi, Uçan Taksi Planlarında Geri Adım Attı!

Audi, Uçan Taksi Planlarında Geri Adım Attı!

Görünene nazaran Audi, gökyüzüne istediği kadar süratli bir biçimde ulaşamayacak. Her ne kadar Alman lüks markası Italdesign ve Airbus ile uçan otomobil yolunda son süratte ilerliyor üzere gözükse de, işler bir anda bilakis döndü.

Audi yetkililerinin Roadshow’a söylediğine nazaran şirket “şu anda kent hava aktivitelerinin tekrar düzenlenmesi üzerinde çalışıyor ve şimdi gelecek eserler için bir karar vermiş değil.” Bu “arayış süreci” içerisinde Volkswagen Kümesi’nin modülü olan gayrı firmalar ile birlikte çalışmak için en güzel prosedürlerin aranması kelam konusu gözüküyor.

Başkaca araba üreticisi, PopUp Next konseptinin de hiçbir vakit üretim için amaçlanmadığını söylüyor. Audi’nin söylediğine nazaran bu konsept kompleks bir makine ve kıymetli bir araştırma aracı olmak dışında bir maksat taşımıyor.

Audi, firmanın bu çeşit ulaşım seçeneğini seri üretime dökmeden evvel “çok daha uzun bir zamana” gereksinimi olduğunu düşündüğünü söyleyerek, artık bir adım geri atma vaktinin geldiğini belirtiyor.

Otonom bir kent aracı ile bir drone’u birleştiren PopUp Next uçan taksi konsepti, 2018 Cenevre Motor Fuarında gösterilmişti. Fransa’nın Airbus’ı ile bir arada geliştirilen konsept, süratli hava ulaşımı ile bir kent aracının son kilometreyi karadan ilerlemesi arasında kesintisiz bir temas göstermekteydi. Velev Audi, PopUp’ın testlerine başlamak için Ingolstadt kenti ile bir niyet mektubu da imzalamıştı. Geçtiğimiz Kasım ayında da konseptin ölçekli bir modeli birinci başarılı test uçuşunu yapmıştı.

Yorum Ekle