Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS, Yeni Mesh WiFi Sistemi ZenWiFi’ı Duyurdu!

ASUS, Yeni Mesh WiFi Sistemi ZenWiFi’ı Duyurdu!

ASUS, AiMesh teknolojisine sahip yeni WiFi sistemi ZenWiFi’ı duyurdu. Yeni ağ WiFi sistemleri serisi tüm konutta son aşama süratli ve emniyetli bir WiFi kontağı sağlıyor ve kolay, esnek ve güçlü yapılandırma seçenekleri sunuyor. Üst seviye tasarım ve performansın bir araya geldiği ASUS Zen serisinin geleneğini sürdüren ZenWiFi, her çeşit dekorasyona elverişli şık ve sade tasarım ve tüm mesken umumunda son radde süratli, sıkıntısız WiFi teması sunuyor. ZenWiFi serisinde iki model bölge alıyor: En yeni WiFi 6 (802.11ax) standardına destek veren ZenWiFi AX ve WiFi 5 destekli (802.11ac) ZenWiFi AC.

Tüm hanesi kapsayan süratli ZenWiFi sistemi gelişmiş AiMesh teknolojisi sayesinde çabuk ve kolay bir biçimde kurulabiliyor. Daha ziyade denetim sahibi olmak isteyen kullanıcılar ZenWiFi sisteminin sunduğu gelişmiş yapılandırma seçenekleri ile ağda ayrıntılı ayarlar yapabiliyor.

ZenWiFi inançlı bir konut ağı deneyimi için AiProtection Pro özelliğiyle geliyor. Trend Micro tarafından fiyatsız bir halde tasarruf ömrü güncellenen AiProtection Pro dahili ağ güvenlik tahlili daima müdafaa sağlıyor. AiProtection’da ayrıyeten evlatların güvenliği için gelişmiş ebeveyn denetimi özellikleri de içeriyor.

Tüm konutu kapsayan, yüksek süratli temas

Piyasadaki öbür ağ sistemlerinin tersine, ZenWiFi kullanıcılara üç WiFi bandının her birine farklı SSID isimleri verme imkanı sunuyor. Kullanıcılar böylelikle geniş kapsama ortamı için 2,4 GHz ağına yahut yüksek performans için 5 GHz ağına bağlanabiliyor. Kullanıcılar isterlerse ASUS Smart Connection özelliği ile kablosuz sinyal gücü ve trafiğe nazaran cihazları otomatik olarak 2,4 GHz yahut 5 GHz bantlarına atayabiliyor. Hususî tasarlanan algoritma kusursuz, kararlı, süratli ve geniş kapsama sahasına sahip bir ilişki deneyimi sunuyor.

Sistemin fark yaratan bir başka özelliği ise bir 5 GHz bandının tümünü router’lar arasındaki ilişkiye ayırabilmesi ve gayri 5 GHz bandını cihaz kontakları için kullanabilmesi. Klasik çift bant ağ WiFi sistemlerinde yekun kablosuz bant genişliğinin yarısı router’lar arasındaki irtibata harcanıyor. Bu gelişmiş tasarım sayesinde, olgular bağlı cihazlara ulaşmak için birden ziyade noktadan geçmek zorunda kalsa bile süratli ve kararlı bir WiFi deneyimi sunuluyor. ZenWiFi, kişisel tasarım antene mekan veren dikey bir kasaya ve sinyal gücünü optimize eden ve daha güzel hava akımı sağlayan bir devre kartına sahip. Bu da termal performansı artırıp emniyetli tasarruf sunuyor.

510 metre kareye kadar kapsama sahasına sahip ZenWiFi AX, 6600 Mbps’ye kadar yekun done suratı ile en yeni WiFi 6 standardını taşıyor. Dört çekirdekli işlemci, WiFi 6’nın tüm potansiyel performansını sunarak, ağır ağ ortamları için mütenasip bir tahlil sunuyor. ZenWiFi AC, 3000 Mbps’ye kadar yekun data suratı ile en yeni WiFi 5 (802.11ac) standardını taşıyor ve 500 metre kareye kadar (yaklaşık 4 oda) kapsama yeri sağlıyor.  

Hususî AiMesh teknolojisi ve AiProtection Pro güvenlik

ZenWiFi, Trend Micro tarafından desteklenen ömür uzunluğu fiyatsız AiProtection Pro tahliliyle birlikte geliyor. Bu dahili güvenlik tahlili ağ ve tüm bağlı cihazlar için için kapsamlı ve kusursuz bir himaye sağlıyor. ZenWiFi sisteminin tasarruf ömrü fiyatsız olan tahlil tertipli güncellemelerle mütemadi ağ güvenliği sağlıyor. Evlatların güvenliği için ebeveyn denetimi özelliklerine de sahip olan tahlil, internet tasarrufunu kolay kolay yönetme imkanı sunuyor.

ZenWiFi kullanışlı mobil tatbik ve web arayüzüyle kolay ve süratli heyetim sağlayan şahsi AiMesh teknolojisine sahip. Deneyimli kullanıcılar bu teknoloji üzerinden bant genişliği ve QoS ayarları üzere gelişmiş özelliklere de erişebiliyor. Esnek ve ölçeklenebilir bir tahlil sunan AiMesh teknolojisi, farklı ASUS router modelleri kullanarak ağ WiFi sistemini genişletme imkanı da veriyor. Kullanıcılar daha çokça kapsama meydanına yahut yeni işlevlere muhtaçlık duyduklarında, AiMesh ağlarına entegrasyonlu yeni bir router ekleyebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle