Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Asus TUF Gaming VG27AQ incelemesi Asus TUF Gaming VG27AQ İnceleme

Asus TUF Gaming VG27AQ incelemesi Asus TUF Gaming VG27AQ İnceleme

  • 350 nit parlaklık pahası
  • 155Hz yenileme suratı
  • ELMB Sync
  • Yüksek çözünürlük
  • Şık ve ergonomik tasarım
  • Çerçevenin materyal kalitesi daha güzel olabilirdi
Özetle

Sonuç olarak etkileyici bir oyun performansı sunan Asus TUF Gaming VG27AQ, 155Hz suratı, G-Sync ve ELMB Sync özellikleri, yüksek çözünürlüğü ve şık dizaynıyla başarılı bir model oluyor. Asus TUF Gaming VG27AQ’yu şu an piyasada fiyatı 3600 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Profesyonel oyuncu deneyimi sunan Asus TUF Gaming VG27AQ monitörü inceledik.

Oyuncu monitörü denildiği vakit bir çırpıda sayılabilecek değerli özelliklerin başında yüksek yenileme suratı, HDR, G-Sync ve elbette monitörün boyutu geliyor. Overclock ile 155Hz’e kadar yenileme hızınına çıkabilen Asus TUF Gaming VG27AQ, model numarasından da anlaşılabileceği üzere 27 inç boyutunda ve 2560×1440 çözünürlüğe sahip IPS panel bir monitör.

1440p olması sayesinde 1080p standart bir Full HD monitöre nazaran %77 orantısına kadar daha ziyade masaüstü meydanı gösterebiliyor. Ayrıyeten bu monitörde Asus’un ELMB Sync yani Extreme Low Motion Blur özelliği bulunuyor. G-Sync ile tıpkı anda çalıştırılarak ekranda hareket eden süratli objelerin ghosting yapmasını ve ekranda oluşan yırtılma tesirlerini ortadan kaldırabiliyor.

HDR 10 standardı sayesinde renkler münhasıran de oyun oynarken sahiden inanılmaz görünüyor. Ayrıyeten ASUS Shadow Boost teknolojisi sayesinde de hem oyun oynarken ya da bir şeyler izlerken karanlık yanları daha net görebilmek ve bu sayede deneyiminizi üst seviyeye taşımak mümkün.

Monitörün dizaynına değinecek olursak şayet, hayli ince bir çerçeve yapısına sahip gelgelelim materyal kalitesi daha güzel olabilirdi. Tekrar de nispeten şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Ekran 350 nit parlaklık bedeline sahip ve mat olmasından ötürü da rastgele bir parlama yapmadan rahatlıkla kullanılabiliyor. Hareket edebilen ayağı sayesinde sağa sola rahatlıkla döndürülebiliyor. Başkaca dört farklı yana dönebilen yapısı sayesinde monitörü dikey yahut yatay olarak kullanmak da mümkün.

Monitörün ardında 2 adet HDMI ve bir adet Display Port bulunuyor. Monitörün sağ ardında taraf alan joystick sayesinde ise ayarların kolaylıkla yapılabildiğini de söyleyelim.

Asus TUF Gaming VG27AQ Özellikleri
Eser Modeli Asus TUF Gaming VG27AQ
Eser Çeşidi Monitör
CHIP Online Notu 92
Üretici ASUS
Firma AsusTek Computer     (216) 521 47 25

Yorum Ekle