Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS, Taipei’de Yeni Merkezini Açtı

ASUS, Taipei’de Yeni Merkezini Açtı

ASUS, Taipei’deki yeni kurumsal umumi merkez yerleşkesinin açıldığını duyurdu. Mevcut ASUS umum merkezini genişleten yeni yerleşke, 13.311 metrekarelik ofis binası ile Kuvvet ve Çevresel Dizaynda Liderlik (LEED) v4 Bina Tasarım ve Prodüksiyon (BD+C) Platin sertifikası aldı. LEED sertifikalarının en yüksek seviyesini temsil eden LEED v4 Platin sertifikası, güç verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda en çekişmeli standartlara tutarlı olarak tasarlanan binalara veriliyor. LEED değerlendirmelerinde binanın konumu, toplu taşıma araçlarına yakınlığı, güç ve su verimliliği, sürdürülebilir bina gereçleri ve menşelerinin tasarrufu, iç mekan ortamının atmosferi ve kalitesi, inovatif özellikleri üzere birçok kritere nazaran yapılıyor.

ASUS aslan dans kulübü tarafından gerçekleştirilen klâsik dans performansı ve vurmalı çalgılar topluluğu dinletisiyle şenlikli bir hal alan açılış merasiminde, ASUS Lideri Jonney Shih, U.S. Green Building Council (USGBC) Kıdemli Lider Yardımcısı Mili Majumdar tarafından takdim edilen LEED sertifikası amblemini teslim aldı. Lider Shih şöyle konuştu: “Otuz yıl evvel, ASUS yerkürenin en düzgün teknolojilerini yaratma misyonuyla kuruldu.  Kendimizi bu misyona adayarak birçok tesirli inovasyon geliştirdiğimiz bu otuz yılı heyecanımızı kaybetmeden geçirdik. Yeni binamızın açılışı, tüm ASUS ailesinin tarihinde sembolik bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasıyla birlikte, aile olarak bir araya gelip yeni AIoT çağına önderlik eden bir inovasyon aslı olarak büyüyeceğiz.  Herkes için basitçe erişilebilen, samimi ve memnunluk aslı akıllı bir ömür oluşturmak için inanılmazın peşinden gittiğimiz yolculuğa devam edeceğiz.”

Tayvan’daki muhit dostu mimari tarihinde kıymetli bir dönüm noktası

Yerküre çapında etraf dostu yüksek teknoloji başkanları arasında mahal almak için çalışan ASUS, yeni kurumsal umumî merkez kampüsüyle şirketin sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki kararlılığını sergiliyor. 16 katlı yeni ofis binası ile ASUS umumî merkezi artık 6000’den ziyade çalışanı barındırabiliyor. Toplu taşıma araçlarına yakın bir noktada yer alan yeni kampüs, böylelikle hem çalışanların işe gidip gelmelerini kolaylaştırıyor hem de karbon emisyonlarını azaltıyor.

Sürdürülebilirlik gözetilerek tasarlanan yeni kampüs, biyolojik çeşitliliği ve etraftaki meydanların ekolojisini koruyan 5000 metrekareden çokça yeşil yere sahip. Kampüste ayrıyeten hem karbon izini azaltan hem de iç mekan su tasarrufunda LEED standardını %55 aşan ve dış mekan sulamasının %100’ünün biriktirilmiş yağmur suyu ile yapılmasını sağlayan su tasarruf tedbirleri üzere güç tasarrufu sağlayan akıllı pratikler kullanılıyor.

Yeni akıllı denetim teknolojileri kullanan binada, çeşitli koşullar altında optimum çalışma verimliliğini koruyacak formda tasarlanmış bir havalandırma sistemi bulunuyor. Yüksek kaliteli hava filtreleri harici hava sistemlerinin örnek seviyede kaliteli hava sirkülasyonu oluşturabilmesini sağlıyor. Yeni binada ayrıyeten güneş panelleri, çatı bahçesi, ısıyı yansıtan soğutucu çatı ve ana lobiyi bir ışıkla aydınlatan cam tavan üzere özellikler de bulunuyor.

Yeni kampüs tasarlanırken verimli kablosuz ağ muhaberesi, halka açık dijital bildirim hizmeti, akıllı plaka tanıma ve park yönergeleri üzere haber muhaberesi, entegrasyonu, güç muhafaza idaresi ve akıllı inovasyon bahislerinde kapsamlı yazılım planlamaları ve yatırımları yapıldı. Dahası, binanın asansör sistemi klâsik asansör sistemlerine kıyasla %35’e kadar daha ziyade güç tasarrufu sağlıyor. Binanın dizaynındaki tüm bu kapsamlı tedbirleri takdir eden Tayvan İçişleri Bakanlığı, ASUS’a en yüksek radde olan Elmas Akıllı Bina Sertifikası verdi.

Çalışan sıhhati ve zindeliği

ASUS son yıllarda yapay zeka (AI), büyük data ve bulut bilişimin yanı sıra nesneler interneti (IoT) sahalarında eser, hizmet ve akıllı pratiklerin araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Her devir teknolojinin ön saflarında nokta almaya çalışan bir şirket olarak ASUS, yenilikçi eser ve hizmetler geliştirip sunmak için 1. sınıf iş gücüne güveniyor.

Şirketin temelini oluşturduğundan, ASUS ailesinin her bir üyesinin sıhhat ve zindeliği büyük ehemmiyet oluşum ediyor. Çalışanların sağlıklı ve zinde olmasını sağlamak için yeni ASUS kampüsü rahat bir çalışma ortamı yaratmak gayesiyle 8000 metrekareden çokça açık alan içerecek halde tasarlandı ve ayrıyeten binada sağlıklı bir hava kalitesi ve sirkülasyonu sağlamak için son teknoloji eseri hava filtreleme sistemiyle donatıldı. Yeni kampüs, geniş kapsamlı yemek seçenekleri sunan bir yemek sahasına, revire, zindelik merkezine ve spor salonuna da sahip.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle