Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS RT-AX88U Router, “Wi-Fi 6” Onayı Aldı

ASUS RT-AX88U Router, “Wi-Fi 6” Onayı Aldı

ASUS, RT-AX88U router modeline Wi-Fi Alliance tarafından Wi-Fi CERTIFIED 6 unvanı verildiğini duyurdu. Bu sanayi standardı sertifikasını alan birinci hane tipi WiFi router’lardan biri olan RT-AX88U, en son WiFi 6 teknolojisinin tüm avantajlarını sağlıklı bir formda sunarak kullanıcılara en yeterli hane ağı deneyimini yaşatıyor.

WiFi 6’nın sunduğu avantajlar arasında, WiFi 5 (802.11ac) çift bant router’lara nazaran 2,3 kata kadar daha yüksek data aktarım suratları ve 4 kata kadar daha geniş kapasite konum alıyor. Son yıllarda kontaklı cihazların sayısının artmasıyla birlikte ağırlaşan ağlarda gelişmeler ve optimizasyonlar ile birlikte cihazlarda daha düzgün pil ömrü üzere ekstra yararlar da sunuluyor.

ASUS RT-AX88U, Wi-Fi Alliance’tan Wi-Fi CERTIFIED 6 onayını almak için bir sıkı testten geçirildi. WPA3 ve OFDMA aktarımları için değerlendirmeler yapıldı. Alınan sertifika RT-AX88U’nun en yeni WPA3 güvenlik protokolüne ve Wi-Fi Agile Multiband™ destek verdiğini de gösteriyor. WPA3 sayesinde cihazlar ağlara inançlı bir halde bağlanıyor. Wi-Fi Agile Multiband™ ise menşelerden daha uygun yararlanılmasını sağlayarak RT-AX88U’nun değişken ağ koşullarında yüksek kaliteli irtibat sunmasını sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle