Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Asus ROG Strix Go 2.4 incelemesi  Asus ROG Strix Go 2.4 İnceleme

Asus ROG Strix Go 2.4 incelemesi Asus ROG Strix Go 2.4 İnceleme

  • Mükemmel performansı
  • Başarılı personellik
  • Uzun tasarruflarda bile konforlu
  • Switch’te kablosuz olarak çalışıyor
  • Uzun batarya ömrü
  • Başarılı ses izolasyonu
  • Telefon cepteyken irtibat sorunu yaşayabiliyor
  • Keşke bluetooth da olsaymış
  • pahalı

Asus’un ROG serisi her devir firmanın performanslı serilerini temsil etmiştir lakin son devirde oldukça başarılı inovasyonlarıyla da limiti zorlamaya başladı. Asus’un ROG Strix Go kulaklığı da pek çok açıdan farklı ve limitleri zorlamayı kendisine gaye edinmiş bir model.

Asus ROG Strix Go Tasarımı ve Etraf Detayları

İncelemeye öncelikle dizayndan başlayalım. Strix Go’nun kablosuz bir cihaz olması velev istemez dizayna tesir etmiş ve RGB aydınlatma üzere gerekli olmayan detaylar dışarıda bırakılmış. Tasarım şık, dış dizaynda kullanılan materyal ve personellik de son kademe kaliteli. Yalnızca dışarıda kullanılan yumuşak kaplama biraz el izi bırakıyor.

Beraberinde gelen taşıma kutusunun içeriğinde 3.5mm kablo ve adaptörü için de konum var. Kutu kaliteli, eser rahatlıkla katlanarak kutuya sıkıca oturuyor.

Asus ROG Strix Go Nasıl Bağlanıyor?

Strix Go 2.4 isminden da anlayacağınız üzere Wireless kontağa sahip bir eser fakat adaptör alışılmadık biçimde Type-C temas kullanıyor. Artık birçok laptopa direk bağlanabildiği üzere, Type-C üzerinden direkt olarak telefonunuza bağlamanız da mümkün, telefonun altında adaptörü taşımak çok keyifli olmasa da.

Temas pek süratli gerçekleşse de telefonunuz cebinizdeyken vakit zaman sinyali kaybettiği oluyor. Bu kadar üst seviye bir eserde Bluetooth ilişki olmaması da önemli bir eksiklik. Yolculuk konforunu kıymetli ölçüde artırabilirdi. Firma bunun sebebini Bluetooth temas ile Hi-Res Audio sertifikasının kaidelerini sağlamanın mümkün olmadığı biçiminde açıklasa da mevzu biraz tartışmalı bize nazaran.

Bu arada eserin bir vesair özelliği de Nintendo Switch‘e kablosuz olarak bağlanabilen birinci kulaklık olması.

Asus ROG Strix Go Ses Özellikleri ve Performansı

Etkin ses kesme özelliği olmayan Strix Go’nun ses izolasyonu bir epey âlâ. Ardı örtük tasarımı dışarıda tasarrufa makul ve içeriye de ses geçirmiyor. Kaliteli bir suni deri kullanılan 40mm Asus Essence

ROG Strix Go kullanmadığınızda çıkartılabilen bir boom mikrofona sahip ve bu bir oldukça marifetli. Gürültü engelleme teknolojisine sahip olan mikrofon bunu yapay zeka ile desteklemiş ve ortaya bombastik bir performans çıkmış.

Beklentinizi ne kadar yükseltebiliriz bilmiyorum ancak bizim ofis üzere mütemadi açık tribün ayarında gürültü çıkan bir yanda görüşme yaparken karşı taraf benim sesim dışında hiçbir sesi duyamadığını belirtti. Boom mikrofonun bu “gereksiz sesleri süzme” performansı cidden muazzam. Dahili mikrofonun performansı ise ehil seviyede.

Strix Go ağır bir kulaklık da değil, 290 gram. Dışarıda kullanırken kulak yastıklarının içe katlanabilmesi sayesinde kulağımızda olmadığı vakit taşımak kolaylaşıyor. Müzik ve oyun performansı da son kademe başarılı. Tekrar de sahnesini Sennheiser Momentum 3 Wireless üzere sadece müzik için tasarlanmış bir kulaklık kadar yeterli bulmadım. Başkaca âlâ bir yol arkadaşı. 15 dakika şarj ile üç saat, full şarj ile 25 saate kadar dayandığını söylüyor Asus ki bu teyit edebileceğim bir malumat; çünkü en azından ben 20 saatten sonra izini kaybettim. Eserin Asus Armoury II yazılımıyla da koordinasyonlu olduğunu belirteyim. Buradan ses profilleri arasında geçiş yapabilir yahut sanal çevresel ses ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Özetle

Asus ROG Strix Go bahsettiğimiz üzere çok sayıda şık özelliğe mesken sahipliği yapan bir kulaklık oluyor. Evet tüm bunların bedeli ne? Kulaklığın fiyatı 1800 TL. Evet, 1800 TL’lik hayli yüksek lakin bir kulaklık alayım ve her işimi görsün diyenler için âlâ bir tercih olabilir.

Asus ROG Strix Go 2.4 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Asus ROG Strix Go 2.4
Eser Çeşidi Kulaklık
CHIP Online Notu 85
Üretici ASUS
Firma AsusTek Computer     (216) 521 47 25

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.