Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Asus ROG Pugio II Wireless incelemesi  Asus ROG Pugio II Wireless İnceleme

Asus ROG Pugio II Wireless incelemesi Asus ROG Pugio II Wireless İnceleme

  • Type-C irtibat kablosu
  • Bluetooth desteği
  • Ergonomik tasarım ve rahat tasarruf
  • Güçlü kutu içeriği
  • Uzun batarya ömrü
  • Sert plastik tutuş destekleri
Özetle

Sonuç olarak ROG Pugio II Wireless, ziyadesiyle başarılı bir oyuncu faresi olmuş. Ergonomik tasarımı ve rahat tasarrufu bir yana, güçlü kutu içeriği sunması, uzun batarya ömrü sağlaması ve Bluetooth desteği ve öte yandan elbette gösterdiği performansıyla biz ziyadesiyle beğendik. Sert plastik tutuş destekleri de olmasa şahane olabilirmiş diye söylemeden de geçmeyelim elbette.

Asus ROG Pugio 2 Wireless Fiyatı Ne Kadar?

Evet, ROG Pugio II Wireless’ın fiyatı ne kadar? ROG Pugio II Wireless, dediğimiz üzere çok yeni bir eser. O nedenle şimdi fiyatı da aşikâr değil. Önümüzdeki günlerde muayyen olacak ve Türkiye’de de satışa çıkacaktır. ROG Pugio II Wireless fiyatı görünür olduğunda onu da sizlerle munfasıl bir haberimizde paylaşırız esasen diyerek incelememizi noktalayalım.

Yerkürede ve Türkiye’de birinci inceleme! ROG Pugio II Wireless’ı adeta fabrikadan alıp inceledik!

Asus ROG Pugio II Wireless incelememizde tüm detayları anlatıyoruz. Asus’un yenilenen Gladius serisini geçtiğimiz aylarda incelemiştik hatırlayacağınız üzere. Bu kez sırada tekrar merakla beklediğimiz bir model olan Pugio II var. Gelgelelim elimizdeki Wireless modeli olarak kişiselleşme birlikte, şu an bu fare Türkiye’de birinci kere bizde.

Pugio 2 Tasarımı

Kardeş mecmuamız LEVEL ile bir arada birinci incelemesini yaptığımız ROG Pugio II Wireless, RGB dizaynıyla da ziyadesiyle dikkat cazip oluyor. Fakat bu bahiste birinci model Pugio’yu münferit bir konuma koymak gerek. Çünkü bugüne kadar gördüğümüz onca RGB destekli fareyi bir masaya doldurup çalıştırsak bile çabucak dikkat çekecek kadar etkileyici bir ışık gösterisi sunuyordu o fare.

Asus Pugio 2 Wireless Özellikleri

Evet, Asus’un yeni faresi Pugio II Wireless ne üzere özelliklere sahip, oyunculara neler sunuyor; derhal incelemeye başlayalım.

Asus ROG Pugio II Wireless Tasarımı Nasıl?

Dizayndan başlarsak, Pugio II tamamıyla yeni bir eser olarak duruyor önümüzde. Birinci Pugio ile derhal acilen hiçbir benzerliği bulunmayan Pugio II, tıpkı Chakram üzere çıkartılabilir bir üst kapağa sahip ve art kısımdaki epey geniş olmak üzere üç nahiye RGB aydınlatma ile geliyor.

Pugio II’de renkler çok daha pastel, birinci Pugio’nun keskin aydınlatması bu kez tercih edilmemiş ve bunda eserin kablosuz olmasının da hakkı var elbette.

Üst kapağı çıkarttığınızda sizi ROG logosu (Chakram’ın tersine logo değiştirilemiyor), 2.4Ghz adaptörü ve şayet Omron anahtarları değiştirmek isterseniz iki adet vida karşılıyor. Chakram‘da anahtarları değiştirmek için mıknatıslı ön kapaklar tercih edilmişti, bunda ise vida ile sabitlenmiş.

Fare hafif olmasına karşın yan yüzeylerde yumuşak kaplamaların eksikliği hissediliyor. Tıpkı Chakram üzere bu modelde de pütürlü sert plastik tutuş destekleri kullanılmış. Yandaki fonksiyon tuşlarına kolay erişiliyor ve şayet dilerseniz bunları iptal etmeniz yahut paket içeriğinde gelen kapaklarla büsbütün devre dışı bırakmanız mümkün. Alt kısımda taraf alan DPI/eşleştirme ve irtibat modu düğmeleri ise çok ufak, ne olduklarını anlamak için gözünüzü yeterlice yakına getirmeniz gerekiyor.

Asus ROG Pugio II Wireless Özellikleri Neler?

Pugio II, iki elle de kullanılabilen, simetrik (ambidextrous) bir fare. Orta boyutlarda, yuvarlak hatlara sahip ve tartısı da 100 gram. Kablosuz bir fare için epeyce hafif olmasının yanında 2.4 GHz bağlantı adaptörünün içinde taşınabilmesi ve Bluetooth modunda çalışabilmesi de (125Hz yenileme pahası size yetecekse) vesair artıları.

Üzerindeki sensör 16000dpi’a kadar ayarlanabilen bir hassaslık pahasına, 400 IPS sürate ve 40G hızlanma kıymetlerine sahip. Bu açıdan bakınca Logitech’in Hero 16k sensörüyle eşdeğer performanslar sunduğu söylenebilir. Yenileme suratı da kablo ve 2.4Ghz için 1000Hz, Bluetooth modu için ise 125hz. 2.4Ghz modunda oyunlarda kusursuz bir performans gösteren farenin Bluetooth modu ise günlük çalışmalara münasebetli.

Performansı ile beğenimizi kazanan eserin tam şarjda 80 saate kadar pil dayanımı sunması da takdire bedel. Kablolu kullanımda Type-C ile sisteminize bağlanan eser kutu içeriğinde iki adet yedek Omron anahtarı ile birlikte geliyor. Alıştığımız güçlü ROG donanımı tekrar kutunun içinde mekanını almış.

Asus ROG Pugio II Wireless Teknik Özellikleri
Eser Modeli Asus ROG Pugio II Wireless
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 90
Üretici ASUS

Yorum Ekle