Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Asus ROG Eye  incelemesi  Asus ROG Eye İnceleme

Asus ROG Eye incelemesi Asus ROG Eye İnceleme

  • Full HD 60 fps imaj
  • WDR teknolojisi
  • Mavi cam lens
  • Çift mikrofonlu beamforming teknolojisi
  • Ergonomik küçük yapı
  • Yalnızca 2.1mp fotoğraf çekebiliyor
  • Face tracking yok
Özetle

Sonuç olarak Asus Eye, Full HD 60 fps imaj performansı, WDR teknolojisi ve mavi cam lensi, çift mikrofonlu beamforming teknolojisi ve ergonomik küçük yapısıyla epey başarılı bir web kamerası oluyor. Asus ROG Eye’ı Şu an piyasada 800 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Profesyonel yayıncılar için ülkü web kamerası Asus Eye’ı inceledik!

Notebook kullanan herkesin âlâ bed bir web kamerası oluyor. Masaüstü PC kullanıcıları için ise bu bir seçenek. Şayet bilgisayarınızı imajlı görüşme yapmak için de kullan­mak istiyorsanız öylesine bir web kamerası satın alabilirsiniz. Lakin toplumsal medya üzerinde bilhassa de oyun yayıncılığında bir kariyer yapmayı planlıyorsanız mükemmel oyun grafiklerinin üzerinde yüzünüzün kalitesiz ve takılarak görüntülenmesini istemeyeceğinize eminiz. Münasebetiyle muhakkak oyunlardaki akıcılığı yakalayacak bir web kamerasına gereksiniminiz olacaktır. Bu noktada Asus’un tamamıyla oyuncular için oluşturduğu serisinden piyasaya sürdüğü yeni web kamerası Asus Eye güzel bir seçenek olabilir.

Emsal web kameralarının tersine Full HD çözünürlükte 60fps sunan Asus Eye, gereğince akıcılık sağlarken birebir devranda WDR teknolojisi ve mavi cam ile hem infrared ışıkların oluşturduğu negatif etkiyi yok ediyor hem de geriden ışık gelen durumlarda imajın parlamasını engelliyor. Üzerinde bulunan Face AE teknolojisi ise yapay zeka ile yüzü art plandan ayırıp aydınla­tarak daha net görüntülenmesini de sağlıyor.

ROG Eye yalnızca manzara kalitesi ile değil, ses konusunda da üzerinde konum alan çift mikrofon ile öteki web kameralarından ayrılıyor. Beamforming tekno­lojisi sayesinde önünde oturan kullanıcının sesini daha net almasının yanı sıra çok başarılı bir biçimde fan gürültüsü, klavye tıkırtısı ve oyun ses efektleri üzere dış ses kirliliklerini de başarılı bir biçimde filtreleyebiliyor. ROG Eye 96kHz/24 bit kalitede ses kaydedebiliyor.

Yalnızca 17mm’lik inceliği ve küçük yapısı ile de dikkat çeken ROG Eye’i cebinize bir koyup istediğiniz alana de taşıyabilirsi­niz. Ayrıyeten kutusunun içinde standart tripodlara da bağlayabi­leceğiniz alüminyum tabanlı bir ayak da bulunuyor. Profesyonel yayınlar yapabilmeniz için tüm gereksinimlerinizi karşılıyor.

Asus ROG Eye Teknik Özellikleri
Eser Modeli Asus ROG Eye
Eser Tipi Web kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici ASUS

Yorum Ekle