Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Asus ROG Chakram özellikleri ayan oldu! Kablosuz şarj

Asus ROG Chakram özellikleri ayan oldu! Kablosuz şarj

, CES 2020 fuarında şarjlı mouse ROG Chakram modelini tanıtmıştı. Artık mouse’a ilişkin birtakım detaylar da zahir oldu. Oyuncular için üretilmiş mouse, şarj olma özelliğiyle birlikte hususî bir model olacak. Oyuncular analog çubuk sayesinde 4 farklı tuş ataması yapılabilecek.

Asus ROG Chakram özellikleri neler?

ASUS, oyuncular için eser geliştirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen CES 2020 fuarında yeni eserlerini tanıtan firma, şarjlı mouse ile çok konuşuldu. Aslında mouse daha evvelce duyurulmuştu gelgelelim CES 2020‘de yapılan tanıtımla tekrar gündeme geldi. Ferdileştirme ve esneklik düşünülerek tasarlanan mouse, kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

ROG Chakram özellikleri incelendiğinde birinci dikkat çeken kısmı analog çubuğu oluyor. Zira bu çubuk sayesinde tuşlar arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyor. Oyun konsollarının joysticklere benzeri yapıda olan analog çubuk, 4 taraflı giriş sağlayabiliyor. Tasarrufa örnek olarak silah değiştirme ya da ateş edebilme gösteriliyor.

şarj desteğine sahip olan mouse, oyuncuları külliyen kablodan arındırıyor. 79 saat tasarruf imkanı sunan mouse, 16.000 DPI tasarrufu destekliyor. DPI ayarı için rastgele bir tuş bulunmuyor. Mouse tasarrufa bağlı olarak, otomatik DPI ayarı yapıyor.

Eser tanıtımında fiyat malumatı paylaşılmadı fakat sızan haberlere nazaran ROG Chakram fiyatı 150 dolar olacak. Mouse, bu ay ahir satışa çıkabilir.

CES 2020 fuarından daha çokça haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle