Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS Republic of Gamers, ROG Theta 7.1’i Duyurdu!

ASUS Republic of Gamers, ROG Theta 7.1’i Duyurdu!

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Theta 7.1 oyuncu kulaklığını duyurdu. Sekiz adet bağımsız ASUS Essence sürücüsüyle güçlü sanal bas ve etkileyici ses kaliteli çevresel ses sunan bu kulaklık, oyun içinde benzersiz netlikte muhabere için yerkürenin birinci yapay zeka destekli ses önleyici mikrofonuna da sahip olmasıyla göze çarpıyor.

Prestijli 2019 iF Design armağanına layık görülen ROG Theta 7.1, harika kalitede kayıpsız sesler sunabilmek için hane filmi sınıfı hususî ROG 7.1 DAC ve dört adet yüksek çözünürlüklü ESS 9601 kulaklık amplifikatörüyle donatıldı. USB-C™ ilişkisi ise entegrasyonlu cihazlardan 7.1 çevresel ses alınmasını sağlıyor. Yapay zeka destekli mikrofonu sayesinde TeamSpeak’ten oyun muhaberesi için beş yıldız altın sertifikasını alan ROG Theta 7.1 için TeamSpeak sözcüsü, “Theta 7.1’in ses kalitesi inanılmaz. TeamSpeak’te şimdiye kadar duyduğumuz en uygun seslerden biri.” tabirini kullandı.

ROG Theta 7.1 birden ziyade platforma destek veren bir USB-C ilişkisine sahip. Kullanıcılar PC, Mac, PS4, akıllı cihazlar ve Nintendo Switch üzere platformlarda üst seviye ses deneyimini rahatlıkla yaşayabiliyor.

Sekiz bağımsız ASUS Essence sürücüsü ve sanal subwoofer’lar ile gerçek 7.1 çevresel ses

Klasik 7.1 oyuncu kulaklıklarında fizikî subwoofer’lar bulunur ancak bu büyük sürücülerin varlığı yüksek ve orta frekanslı sesleri tesirler. ROG Theta 7.1 bunu yenilikçi dizaynıyla aşıyor. Her kulakta dört büyük ASUS Essence sürücüsüne sahip olan eser, fevkalâde kaliteli ve güçlü sanal baslara sahip tam 7.1 kanal çevresel ses oluşturuyor. Oyun seslerinin üç boyutlu ortamda yanlışsız konumlandırılması sayesinde oyuncular her bir silah ve ayak sesinin alanını anlayarak, benzersiz noktada etkileyici bir deneyim yaşıyorlar.

Yapay zeka destekli mikrofon ile oyun içinde muhabere

ROG Theta 7.1 yerkürenin birinci yapay zeka destekli gürültü önleyici mikrofonundan yararlanıyor. Mikrofondaki kişisel işlemcide makine tahsiliyle elde edilen akıllı profiller bulunuyor. Bu profillerle 50 milyondan çokça cins art plan sesi ortadan kaldırılıyor ve konuşma sesi korunarak oyun içi iletişim sağlanıyor.

Bu yapay zeka destekli akıllı mikrofon, etrafınızdaki dikkat dağıtıcı konuşmaları, klavye ve mouse seslerini %95 nispetinde azaltarak oyuncuların her ortamda muhabere kurmasını sağlıyor. Dilediğinde çıkarılabilen bu tek istikametli mikrofon Discord ve TeamSpeak sertifikalarına sahip. Mikrofonun sesi kapatıldığında uçtaki gösterge ışığı al yanıyor, böylelikle tasarruf durumu çabucak anlaşılabiliyor.

Kayıpsız sesler için ESS 9601 dörtlü amplifikatör ve hane filmi sınıfı kişisel ROG 7.1 DAC

Birçok rakip gerçek 7.1 kulaklık birden ziyade sürücüye güç vermek için tek bir amplifikatöre güveniyor. Bu da seslerdeki ayrıntıların kaybolmasına neden oluyor. ROG Theta 7.1 ise külliyen farklı bir yaklaşım sergiliyor. Dört munfasıl ESS 9601 kulaklık amplifikatörünü beslemek için SupremeFX S1220A ses codec’lerine sahip, hane film sistemi sınıfı hususî ROG 7.1 DAC ile donatılan eser, inanılmaz noktada saf ve ayrıntılı sesler oluşturuyor ve konum efektleriyle geniş bir işitsel atmosfer sunuyor. DAC başkaca piyasadaki gerçek 7.1 oyuncu kulaklıklarına nazaran daha yüksek olan 118 dB[1] SNR sunuyor.

Süratli soğuma ve kullanışlı denetimler için alüminyum alaşımı kısmı ve çerçeve

ROG Theta 7.1, oyunlarda uzun periyodik tasarrufun getirdiği zorluklara dayanmak ve daha uygun ısı dağıtımı sağlamak için alüminyum alaşımı kısımlarına ve çerçeveye sahip. Dokunmatik düğme ile gerçek çevresel ses ile stereo ses arasında anında geçiş yapılıyor. Dayanıklı anahtar ise ses çıkış seviyesini, mikrofon girişini ve velev RGB aydınlatma denetimlerini kullanıcının parmaklarının ucuna getiriyor.

Üst seviye ses deneyimini her mekanda yaşayabilmek için USB-C ile birden çokça platforma bağlanabilme

ROG Theta 7.1’deki USB-C™ irtibatı PC, Mac, mobil cihazlar, PlayStation 4[2] ve Nintendo Switch üzere platformlarla uyum sağlayarak oyuncuların ve ses tutkunlarının yüksek kaliteye istedikleri konumda kolay kolay erişebilmelerini sağlıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kulaklık

 

Ilişkiler

USB Type-C

USB-C – USB-A kablosu dahildir

Frekans reaksiyonu

20 Hz – 40K Hz

Özdirenç

32 ohm

Sürücüler

Ön: 40 mm; Merkez: 30 mm; Art: 30 mm; Yan: 30 mmSubwoofer: Sanal Bas (40mm/30mm/30mm/30mm)(Neodimiyum mıknatıslı sürücü)

Kablo uzunluğu

1,2 m kulaklık kablosu + 1 m adaptör kablosu

Ses yongası

 

DAC

ROG Supreme FX S1220A

Amplifikatörü

ESS 9601 hi-fi sınıfı kulaklık amplifikatörü

Boom mikrofon

 

Alış sistemi

Tek istikametli

Gürültü tedbire

Yapay zeka destekli gürültü tedbire

Frekans yansısı

100 Hz – 12 KHz

Hassaslık

-40 ± 3 dB

Boyutlar

 

Eser (mm)

202 x 193,5 x 112 mm

Renkli kutu (mm)

269 x 240 x 168 mm

Tartı

 

Kulaklık

650 g

Ambalaj ile

1830 g

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle