Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS, Fiyat Performans Laptop’ı TUF Gaming’i Tanıttı

ASUS, Fiyat Performans Laptop’ı TUF Gaming’i Tanıttı

Yerkürenin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan ASUS, fiyat-performans odaklı TUF Gaming serisinin yeni modellerini CES 2020 fuarında duyurdu.

Münhasıran AMD ile geliştirdiği iş birliği sayesinde son nesil Intel işlemcilerin yanı sıra  son nesil Ryzen işlemciler de bu yeni seride son kullanıcının beğenisine sunulacak. Güçlü işlemcileri ile yeni FA506/706 modellerinin bugüne TUF gaming serisinde taraf alan en üst seviye performansı sunacağı belirtildi

TUF gaming serisinde dayanıklılık ile yüksek performansı buluşturduklarını söyleyen ASUS yetkilileri, şu sözleri kullandı; ” TUF Gaming dizüstü bilgisayarların en yeni modeli olan FA506/706 ile AMD Ryzen 4000 Serisini yahut 10.Nesil Intel® işlemcileri 1. grafikler olan NVIDIA Turing abanlı GPU’larla ve ekran seçenekleriyle birleştiriyor. 144Hz’e kadar yenileme suratı ve daha âlâ pil ömrü, bu sağlam kasanın öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.”

Münhasıran yeni nesil AMD Ryzen Mobil İşlemcilerin son kullanıcı tarafında epeyce merak uyandırdığını söyleyen marka, bu yeni nesil Ryzen işlemcilerin mobil cihazlara daha ziyade çekirdek getirdiğini aktardı ve şu detaylara mahal verdi;

“Yeni AMD “Zen 2” çekirdek mimarisi artık yeni bir AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemci serisinde dizüstü bilgisayarlara geliyor. TUF Gaming A15 ve A17, 8 çekirdekli ve 16 iş parçacıklı en son AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemcilere kadar seçenekler sunuyor. En üstteki çip, evvelki nesle kıyasla güç verimliliğini iki katına çıkararak, kullanıcıların yalnızca oyun oynamaktan çok daha fazlasını yapmalarına müsaade veriyor.  TUF Gaming A15 ve A17, serisinde en öne çıkan donanım farklarından birisi de RAM seçenekleri. Bu yeni seri DDR4-3200 RAM performansı ile güçlü işlemcilerin tam performansta kullanılmasına imkan sağlıyor.”

ASUS, başkaca yeni TUF Gaming dizüstü bilgisayarlarında pil müddetine ve çok sayıda cihazın bağlı olduğu ortamlarda şahsî bilgisayarlar için en süratli kablosuz irtibat suratlarını sunan Gigabit Intel Wi-Fi 6 teknolojisine vurgu yaptı.

TUF Gaming A15 ve A17 bilgisayarlarının içindeki verimli AMD ve NVIDIA donanımının birleşimi sayesinde 8 saate kadar web gezintisi ve 12 saate kadar medya oynatma ile müddetli batarya ömrü sağladığı aktarıldı.

Son nesil Intel ve AMD işlemcilerin yanı sıra en son çıkan NVIDIA RTX serisi ekran kartlarının koordinasyonlu çalışması sayesinde bil ömrünü ve yüksek donanımı elverişli fiyatta ve bir çok farklı testen geçen sağlam bir kasada buluşturduğunu aktaran ASUS yetkilileri, bu yeni nesil fiyat performans serisinin yakın vakitte Türkiye’de satışta olacağını duyurdu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle