Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Aramalarda üste çıkmak için…

Aramalarda üste çıkmak için…

Yerküre herkesin neredeyse her bahiste sürat bağımlısı olduğu bir tarafa dönüşmeye başladı, bu nedenle beklemekten hiç de hoşlanmayan günümüz kişisinin, yüklenen web sitelerine tahammül etmek istememesi şaşırtıcı değil.

İnternet kullanıcılarının %50’si bir web sitesinin 2 saniye ya da daha kısa müddette yüklenmesi beklentisini taşıyor. Sahife yüklenmesi 3 saniyeden ziyade sürüyorsa siteden ayrılma eğilimi sarih bir halde artıyor. Başkaca tekrar siteye girme orantıları düşüyor ve kullanıcıların neredeyse yarısı bu gecikmeden kaynaklanan hoşnutsuzluğunu yakın muhitiyle ve tanıdıklarıyla paylaşıyor. Yani yalnızca bir saniyelik gecikme; hem para ve potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize hem de karalanmanıza neden olabiliyor!

Dahası internet kullanıcılarının %80’inin, Google arama sonuçları listelendiğinde, 2. sahifeye bakmadığı da biliniyor. Bu da birinci sahifede görünmek isteyen ve yarışması önemseyen web sitesi sahiplerinin Google’ın sıralama kriterlerini ziyadesiyle dikkate almasına neden oluyor. Ağustos 2018’den beri Google’ın, sahife yükleme suratını; sıralama algoritmalarından biri olarak ilan etmesiyle, SEO çalışmalarında gözler web sitesi suratının artırılmasına çevrildi!  Süratli yüklenen web sahifelerinin; memnuniyeti yüksek kullanıcı deneyimine, kullanıcıların sitede daha çokça etkileşime girmesine, yüksek geri dönüş ve satış orantılarına yol açması da bunda hayli tesirli.

Yüksek Performanslı Sunucunun farkı

Sanal ortam, sahife yüklenme suratını artıracak tavsiyelerle dolu lakin Turhost Sistem Mühendisi Melih Yılmaz; birçok eksper üzere,  web sitelerinin barındırıldığı sunucuların  sahife yükleme suratındaki hissesinin göz gerisi edildiğine inanıyor.  Yılmaz; hosting ve sunucuda kullanılan donanıma bağlı olarak, sahife yüklenme suratının akıllıca orantılı olduğunu belirterek “Sunucularımızda kullandığımız yüksek süreç gücüne sahip işlemciler ve Kurumsal / NVME diskler pazardaki standart sunucu konfigürasyon alternatiflere nazaran %200’e kadar daha yüksek performans vaad etmektedir. Yerküre’nin en sağlıklı ve kaliteli sunucu ve ek donanım sağlayıcılarıyla yaptığımız mutabakatlarımız sayesinde en yeni özelliklere sahip sunucuları en tutarlı fiyatlarla sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Web sitesi sahiplerinin en süratli sunuculara sahip olabilmeleri maksadıyla Türkiye’nin ADSL ve Fiber dağıtım merkezinden hizmet vermekte olduklarını söz eden Melih Yılmaz: “Türkiye’deki tüm sunucularımız, Türkiye’nin en yeterli data merkezi alt yapılarından birine sahip olan birebir hengamda Tier 3 olgu merkezi sertifikasına sahip İstanbul Gayrettepe’de bulunan Türk Telekom done merkezinde barındırılmaktadır. 2.400 sunucu kapasiteli, yalnızca Turhost.com a şahsi tahsis edilmiş sunucu meydanlarında, yüksek performanslı sunucu ve network altyapımızla müşterilerimize en üstün kaliteyi sunmayı hedefliyoruz”  formunda açıklama yaptı.

Sitenizin Geç Açılmasının Sebebi Sunucunuzun Konumu Olabilir!

Yekun internet çıkış suratlarının 4 x 10Gbps olduğunu da ekleyen Yılmaz; “Google’ın son yıllarda algoritması üzerinde yaptığı değişikliklerden sonra SEO çalışmalarında başarılı olabilmek için öteki etkenlerin yanında sitenizin yayın yapacağı sunucular da değer kazanmıştır” diyerek, “Sitelerin sürat konusunda sorun yaşamalarının birçok sebebi bulunur, bunlardan biri de, sitenin maksat kitlesinin bulunduğu konum ile sunucu lokasyonun farklı yanlarda bulunmasıdır. Site trafiğinin üst sıralarında Türkiye’den giriş yapan kullanıcılar mahal alıyorsa, Türkiye’ye uzak bir kesimde konumlandırılmış olan sunucu üzerinde hosting hizmeti kiralamanız; sitenizin yavaş açılmasına neden olacaktır. Sunucu ve kullanıcı arasındaki lokasyon farkı arttıkça, sitenin açılış suratı düşecektir. Gaye kitlesi Türkiye’de olan web siteleri için Türkiye’de bulunan sunuculardan hosting hizmeti almak, sahife yüklenme suratı nispetlerini olumlu cihette etkilemektedir” sözlerini kullandı.

Turhost Hakkında

Turhost, 80.000‘den çokça web sitesinin kesintisiz olarak var olması için gereken teknolojik desteği, en gelişmiş donanımlarla sunmaya çalışan Türkiye’nin önder süratli hosting ve bulut sunucu sağlayıcısıdır. 2004 yılından bu yana Türkiye’nin en güçlü web sitelerini ağırlamaya devam eden Turhost; alan ismi (domain)  kaydı, web hosting kiralama, sunucu kiralama, web sitelerinin güvenliği için SSL sertifikası sağlama hizmetleriyle ve yeni nesil teknolojili performanslı sunucu donanımlarıyla; kalite odaklı çalışma prensibini sürdürmektedir. Turhost hakkında daha ziyade haber için www.turhost.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ADVERTORIAL

Yorum Ekle