Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple’ın Büyük Müjdesi iPad İçin Photoshop’tan Haber Var!

Apple’ın Büyük Müjdesi iPad İçin Photoshop’tan Haber Var!

Geçtiğimiz yıl Adobe, Photoshop‘un tam özellikli bir sürümünü bu yıl içerisinde iPad’e getireceğini duyurmuştu. Bu duyuru, firmanın iPad pratiğinin masaüstü sürümü ile birebir kod temelinde geliştirileceğini ve özellik eşliğine ulaşacağını doğrulamasından ötürü büyük bir haberdi. Apple da uzun devrandır tatbikin gelişinin reklamını yapıyor ve iPad Pro serisi üzerinde tatbikin gücünü gösteriyordu. Ama Ekim 2018 tarihindeki duyurudan beri çok çokça ses gelmedi.

Artık ise Bloomberg’in bir haberi, iPad için Photoshop CC‘nin bu yıl bitmeden yayınlanacağını ve Adobe’nin Kasım ayının ilerleyen devirlerindeki Max konferansı sırasında daha ziyade malumat vereceğini söylüyor. Ne yazık ki büyük özelliklerin tamamı yayım anında kullanılabilir olmayacak. Doğal ki firmanın birinci duyurusunda “ilk olarak iPad’te küçük bir özellik seti” yayımlayacağını belirtmiş olmasından ötürü bunun sürpriz söylemek sahih olmaz. Firma, 1.0 sürümünden sonra özellikleri kademeli bir formda pratiğe eklemeyi planlıyor.

Photoshop’un özelliklerini yayım anında iPad’te olmayacak olması bekleniyor olsa da, tatbikin beta sürümünü eden şahıslar özellik açısından şu anda “var olan iPad tatbiklerinin güçlendirilmiş bir bulut tabanlı sürüme” benzediğini belirtiyor ve bunun kelamı verilen tam özellikli Photoshop’tan çok uzak olduğu rahatlıkla söylenebilir. Filtreler, kalem aracı, hususî fırça kütüphaneleri, vektör çizimi ve gibisi pek çok özelliğin eksik olduğu yahut var olmadığı dikkat çekiyor.

Cloud PSD belge formatının eklenmesi ile birlikte firma, cihazlar arası çalışmanın kolaylaşacağını ve gelişeceğini söylüyor. Ama Affinity ve Procreate üzere rakiplerin aslında var olan güçlü seçenekleri önünde Adobe’nin şu anda görülenden çok daha fazlasını yapması gerekiyor.

Yorum Ekle