Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Apple’dan Gizemli Uydu Teşebbüsü

Apple’dan Gizemli Uydu Teşebbüsü

Bloomberg’e nazaran Apple, uydu ve kablosuz teknolojileri geliştirmeye yönelik yatırımlar yapmaya başladı. Rapor, Apple’da çok bâtın bir ekibin bu teşebbüs üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Teknoloji devinin yatırımdan nasıl bir yarar beklediği şimdilik bilinmiyor. Bahisle ilgili menşeler, Apple’ın direkt uydu kontağını geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptığını söylüyor. Yani firma, mobil servis sağlayıcılarını devreden çıkarıp, cihazların direkt olarak uydudan internete açılmasını sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor olabilir. Bununla birlikte firma, GPS üzerinden izleme isabetini artırmaya yönelik de çalışıyor olabilir.

Girişim şimdi emekleme aşamalarında ve devir içinde terk edilmeyeceğinin bir garantisi yok. Lakin Apple içerisindeki “kişisel girişimlerden” ve Tim Cook’un ilgisini tabir ettiği girişimlerden bir tanesi. Daha evvel de söylediğimiz üzere girişimin cephesi ve gayesi tam olarak bilinmiyor. Firmanın mevcut uyduları mı kullanmak istediği, yoksa kendi uydularını mı yörüngeye yollamayı düşündüğü de işaretleri arasında. Apple’ın uydu teşebbüsünün seyrini merakla takip edeceğiz.

Yorum Ekle