Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple’dan 2020 Yılının Birinci Çeyreğinde Rekor Gelir!

Apple’dan 2020 Yılının Birinci Çeyreğinde Rekor Gelir!

Daha 2020’nin birinci ayını bile devirmedik gelgelelim Apple, 2020 yılının birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı bile. Çünkü ABD’de çeyrek sonuçları farklı devir dilimlerinde açıklanıyor. Buna nazaran Ekim Kasım – Aralık rapor sonuçları yılın son çeyreği değil, sonraki yılın birinci çeyreğine yansıtılıyor. Ama velev 2019’un son çeyreği deyin, velev 2020’nin birinci çeyreği deyin, Apple, açıkladı raporda rekor bir gelir elde etmeyi başarmış.

Apple, açıkladığı 3 aylık gelir raporunda tam 91.18 milyar dolara ulaşmış ki, bu şirket için tüm devirlerin rekoru manasına geliyor. Seyreltilmiş pay başına çıkar ise 4.99 dolar olurken, bu sonuç da Apple için tekrar tüm devranların rekoru.

Apple CEO’su Tim Cook bahisle ilgili yaptığı açıklamada, mahsusen iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinde talepler olduğunu söyleyerek, hizmetler ve giyilebilir cihazlar kategorilerinin de bu rekoru sağlamada büyük desteği olduğuna işaret ediyor. “Apple’ın gelmiş geçmiş en yüksek 3 aylık gelirinin bildirmekten heyecan duyuyoruz,” diyen Cook, durumdan nispeten mutlu.

Öte yandan Apple, mart sonra erecek 2020 yılının 2. çeyreği için de varsayımlarını açıkladı. Buna nazaran şirket 2020 yılının 2. çeyrek raporunda 63 milyar dolar ila 67 milyar dolar arasında bir gelir bekliyor.

Yorum Ekle