Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple Watch, Apple Ring’e Evrilebilir

Apple Watch, Apple Ring’e Evrilebilir

Apple , Apple kullanıcıları tarafından hayli sevilerek kullanılan bir akıllı saat. Lakin bu onu son sefer formunda göreceğimiz versiyon olabilir, çünkü Apple da yüzük peşinde üzere görünüyor. -De diyoruz zira, Amazon, kısa bir mühlet evvel Echo Loop isimli akıllı yüzüğünü tanıtmış ve kullanıcılara akıllı asistan Echo’yu bu halde denetim imkanı tanımıştı. Apple da elbette bu bahisten geri durmayı planlamıyor.

Apple Ring ismiyle daha evvel de ortaya çıkan bu söylenti, bu kere yeni bir patent örneğiyle önümüzde. Yüzük halinde, ön yüzünde minik bir ekran bulunduran bu cihaz, muhitinde elbette çok sayıda sensörü de içeriyor. Velev bunlar arasında “yazma hareketini” algılayabilecek bir sensör de mahal alacakmış. Bu sayede telefona bakmadan gelen bildirilerin kısa olarak cevaplanabileceği söyleniyor.

Patent örneği başkaca bu cihazın Apple TV ve iPad üzere cihazları da denetim edebileceğine dair işaretlerde bulunuyor. Tekrar “yazma hareketi” üzere “kaydırma hareketini” de algılayabilecek olan yüzük, menüsünde bu halde dolaşma imkanı tanıyacak.

Elbette bu patent örneği gerçek mu, olursa ne devir önümüze çıkan bilinmez. Gelgelelim patentten anladığımız, Apple’ın “hepsine hükmedecek bir yüzük” peşinde olduğu.

Yorum Ekle