Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple, Mini LED’li iPad ve MacBook Pro Tanıtacak

Apple, Mini LED’li iPad ve MacBook Pro Tanıtacak

Apple’ın daha evvel de konuşulan mini LED ekran sevdası, 2020 yılında gerçek olacak üzere. Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun yeni raporuna nazaran Apple, 2020 yılı içinde mini LED ekrana sahip yeni cihazlarını tanıyacak. Bunlar arasında 12.9 inç iPad Pro‘nun ve yeni 16 inç MacBook Pro‘nun olması da bekleniyor.

Apple’ın, mini LED ekran teknolojisini yeni iPhone modellerine uyarlamak istediği de biliniyor. Lakin bunun için biraz daha hengam var üzere görünüyor. Çünkü iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde Samsung Display’in OLED ekranlarının kullanılacağı ve velev bu 2 modelde Samsung Display’in tek ekran tedarikçisi olacağı da biliniyor. Yeniden iPhone 12 modeli için ise Samsung Display ve LG Display bir arada tedarikte bulunacaklar. Lakin Apple, mini LED ekran teknolojisine geçerek, sonraki modellerde ibreyi Samsung’dan daha çok LG’ye kaydırma tasavvurunda. En azından gelen haberler bu cihette.

Evet, nedir bu mini LED ekran teknolojisi?

Mini LED’in OLED ekranlara nazaran değerli bir farkı var. O da daha yüksek dinamik aralık sunması, daha renk üretim performansı göstermesi ve verimlilik sağlaması. Başkaca mini LED teknolojisinin lokal karartma yeteneği de daha kuvvetli. Bir de münhasıran televizyonlarda son periyotta sıkça konuşulan OLED panel yanmalarının da bu yolla önüne geçilecek.

Elbette Apple’ın nasıl bir hamlede bulunacağını şimdiden kestirmek güç. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Ekle