Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple Maps Güncellemesi, Görsel Yenilikler Getirdi

Apple Maps Güncellemesi, Görsel Yenilikler Getirdi

Apple, kendi geliştirdiği ve navigasyon pratiği Apple Maps’ı bırakmıyor. Pratik, yeni aldığı güncellemeyle manzaralarını elden geçiriyor ve yeni olgular ekliyor.

ABD’nin belli başlı nahiyelerinde makbul olan yenilikler, önümüdeki aylarda Avrupa’ya ulaşacak. Güncellemeyi yükleyenler, haritaların ABD çapında daha âlâ göründüğüne şahit olacaklar. En kıymetli geliştirmelerin başında haritada görünen detayların artacak olması. Haritada şimdiye kadar yalnızca yolları, karayollarını ve işletmeleri görürken artık konutlar dahil binaları görebilecek, arazi çeşitleri sayesinde parkları, havaalanlarını, alışveriş merkezlerini ve fazlasını daha kolay ayırt edebileceksiniz.

Yeniliklerin birden fazla gerçek yeniliklerden fazla Apple Maps’ı Google Maps’a yetiştirmeye yönelik olsa da, iPhone kullanıcılarını sevindirecek. Firma, Apple Maps’in zımnilik özelliklerini de vurguluyor ve Apple Maps’ın Apple ID ile hiçbir bağının olmadığını söylüyor. Kalkış vakitleri üzere malumatlar, Apple’a nazaran uzak sunucuda değil, cihazda işleniyor.

Firmaya nazaran arama yaptığınızda, trafik malumatını denetim ettiğinizde yahut navigasyonu başlattığınızda rastgele tanıtıcılar kullanılıyor ve bu tanıtıcılar, daima olarak sıfırlanıyor. Apple Maps’ın zımnilik prensipleri, depolanan konum haberini kısıtlıyor ve bu malumatları saklamaya müsaade vermiyor.

Yani Apple Maps ile pratik Google Maps’e yaklaşırken Apple, kapalılığın Apple Maps’ı farklı yaptığını söylüyor. Bunlar âlâ gelişmeler olsa da, Apple’ın FBI’a adeta teslim olduğu ve istenen ferdî malumatları verdiği, geçtiğimiz günlerde sav edilmişti.

https://www.sorucvp.net/haber/icloud-yedeklerinin-sifrelenmedigi-iddia-edildi_86088.html

Yorum Ekle