Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple, iPhone’u Üyelik Tabanlı Olarak Satabilir

Apple, iPhone’u Üyelik Tabanlı Olarak Satabilir

Şu sıralar firma, bizlere aylık olarak üye olup para ödeyeceğimiz bir şeyler sunmak için yarışıyorlar. Apple Music, Apple Arcade ve yakında olan Apple TV Plus üzere üyelik hizmetleriyle Apple, bu firmaların başlarında geliyor.

Tim Cook’un Apple ile yaptığı gelir içtimasının akabinde CNBC, firmanın iPhone serisi için bir üyelik hizmeti planladığını argüman etti. Apple, Amazon Prime’a misal bir üyelik sistemi düşünüp düşünmedikleriyle ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“Donanım olarak bir hizmet yahut paket olarak, günümüzde donanımları temelde bu biçimde gören müşteriler var, zira yükseltme planlarına dahil durumdalar. Yani aslında (bu çeşit bir sistem) bugün bir aşamaya kadar esasen var.”

Cook’un bu söyledikleri, Apple’ın bu türlü bir hizmet sunacağını doğrulamıyor ama yalanlamıyor da. Bu yüzden CNBC’ye nazaran Cook, iddiayı yalanlamadığı için Apple’ın gelecek planlarıyla ilgili bir ipucu veriyor.

Buna rağmen Cook’un şu anki iPhone satış modelinden mutlu olduğu ve değişiklik düşünmediği tefsiri da yapılabilir. Gelgelelim Cook’un konuşmasının devamında söyledikleri, CNBC’nin argümanını biraz daha güçlendiriyor:

“Bir çeşit tekrarlayan ödemede bulunmak isteyen ve yeni eserleri bir çeşit standart temelde almak isteyen çok sayıda kullanıcı olduğundan haberdar durumdayız. Bunu tahminen bugünkünden daha kolay bir hale getirmeye kararlıyız.”

Yorum Ekle