Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple, iPhone 12’nin Çentiğini Bu türlü Küçültebilir

Apple, iPhone 12’nin Çentiğini Bu türlü Küçültebilir

Apple’ın iPhone’daki çentiği küçültmeye müsaade verecek yeni Face ID bileşenlerini ettiği argüman edildi.

Sızıntı hesabı Ben Geskin ve PhoneArena’ya nazaran Apple, farkı Face ID bileşen sürümleri üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında çentiği küçültmeyi sağlayacak, velev üst çerçeveye sığabilecek bileşenler bulunuyor. Yeni bileşenlerin yalnızca daha küçük olmadığı, birebir vakitte daha süratli ve daha inançlı olduğu belirtiliyor.

Küçülen çentiğe yalnızca iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ta değil, giriş modeli olan iPhone 12’de de rastlayabileceğimiz sav ediliyor. Büyük bir sav ise giriş modelinin LCD’yi bırakarak OLED’e geçeceği.

Sızan malumatlar, art kamera kabarcığının mekanını koruyacağını, gelgelelim kameralar arasına yeni bir Time of Flight sensörü eklenebileceğini söylüyor. iPhone 12’de ise bunun mekanına bir telefoto lens kullanılabilir.

Son olarak iPhone 12 Pro modellerinin USB-C’ye geçiş yapması, giriş modelinin ise Lightning’te kalması bekleniyor. Sızan haberlere nazaran Apple, vakitle bütün portları kaldırıp, külliyen kablosuza geçmek istiyor. Ama bu kablosuz planları, Geskin’in verdiği haberlere nazaran en erken 2023’te gerçekleşecek.

Yorum Ekle