Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AOC G2 Serisinden CU34G2 Piyasaya Çıkıyor!

AOC G2 Serisinden CU34G2 Piyasaya Çıkıyor!

AOC, G2 serisinin iki yeni 86.3 cm (34″) ultra geniş (21:9) oyun ekranını piyasaya çıkartıyor. İki UWQHD (Ultra Geniş Quad HD – 3440 x 1440 piksel) ekran birinci bakışta neredeyse aynı – yenileme suratları dışında. CU34G2X, rekabetçi oyuncular için eksiksiz olan etkileyici bir 144 Hz yenileme suratına sahip. Öte yandan, CU34G2 modelinde ise 100 Hz yenileme suratı bulunuyor. Her iki model de derin, mürekkep karası siyahlar, doğal ve canlı renkler üreten, çok da bir gerçek kontrast nispetine sahip VA paneli ile donatıldı. Yüksek yenileme orantılarına ek olarak, oyuncular AMD FreeSync desteği tutukluk ve yırtılma içermeyen bir deneyimin keyfini çıkaracaklar. 1 ms reaksiyon müddeti (MPRT) ise hareket bulanıklığı olmadan, akıcı bir oynanabilirliği garantiliyor.

Geniş ve net

Bu monitörlerin göze çarpan birinci özelliği agresif 1500R kavisleri ve 21:9 ultra geniş imaj orantıları. Bu özellikler onları gayri monitörlerden farklı kılıyor. Eklenen yatay ekran sahası sayesinde sanal gerçeklik biçimi bir deneyim yaratıyor. Kullanıcıların çevresel görüş meydanını kapsadığından, güya oyun yerküresi merkez odak noktasından sonra da devam ediyormuş üzere görünüyor. Üstelik 1500R kavis ile, kullanıcılar kendilerini oyunlarına daha da kaptırabilecekler. Bütün oyun çeşitlerinin oyuncuları ultra geniş imaj orantısını takdir edecekler, fakat 1. kişi perspektifinden oynanan oyunların tutkunları (RPG, simulasyon & yarış oyunları) bundan münhasıran faydalanacaklar.

Yalnızca oyunlar değil, sinemalar de 21:9 (ya da 2.37:1) manzara orantısı sayesinde süper görünüyorlar. 2.35:1 ve 2.39:1 formatında çekilmiş sinemalar için ülkü olan bu monitörlerde, kullanıcılar dikkat dağıtan, siyah çubuklar görmeyecekler. Ve bu deneyimi paylaşmak isteyenler için, geniş 178°/178° görüntüleme açıları her cihetten net manzaralar sağlayacak.

Hem CU34G2 hem de CU34G2X modellerinin panelleri, 34 inçlik diyagonalleri ile geniş ekran (16:9) 27 inçlik ekranlar ile derhal çabucak tıpkı yükseklikte, bu da bol bol ekran yeri ve günlük işler için de görüntüleme konforu mealine geliyor. Bu da, 3440 x 1440 çözünürlük ile birleştiğinde, hem rahat izlenen hem de ayrıntılı, 109 ppi piksel yoğunluğuna sahip, kusursuz bir kombinasyon ile sonuçlanıyor.

Suratınızı seçin

Oyuncular, 144 Hz yenileme orantısına sahip CU34G2X ve 100 Hz’ye sahip CU34G2 arasında bir tercih yapabilirler. Son radde süratli 1 ms MPRT, hareket bulanıklığı olmayan net, keskin ve koordinasyonlu imajlar verirken AMD FreeSync desteği ise tutukluğu ve yırtılmayı ortadan kaldırıyor. Düşük girdi gecikmesi modu sayesinde ise monitör ve manzara aslı arasındaki gecikme de en aza indiriliyor.

Her iki monitörün de ayak yüksekliği ayarlanabilir. Titreşimsiz ve Düşük Mavi Işık (Low Blue Light) teknolojileriyle ise bu monitörler ergonomi ve göz sıhhati açılarından sağlıklı bir deneyimi garantiliyor. 

Oyun oynarken avantajlı olmak isteyen kullanıcılar için, AOC oyuna hususî diğer özellikler de sunuyor. AOC Game Color (Oyun Rengi) daha uygun gri seviyeleri ve manzara ayrıntısı için renk doygunluğunu ayarlıyor. Dial Point ise maksat alırken yardımcı olan artı göstergeler sunuyor. Dahili, 4 portlu bir USB hub ve ses giriş/ çıkışı da muhit ünitelerinin bağlanmasını kolaylaştırıyor. 

AOC’nin CU34G2 ve CU34G2X modelleri 2020‘den itibaren, sırasıyla 519 USD  ve 639 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle