Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AOC, 2 Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı! İşte Özellikleri!

AOC, 2 Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı! İşte Özellikleri!

Ekran bilirkişisi AOC, QHD çözünürlüklü (2560 x 1440 piksel) yeni G2 eser öbeğinden iki yeni, 27 inçlik oyun ekranını piyasaya çıkartıyor: Düz panele sahip Q27G2U ve 1500R üzere agresif bir kavis ile sürükleyiciliği artıran kavisli CQ27G2U.

Her iki monitörde de düşük reaksiyon sürelerini hızlı yenileme orantıları ile birleştiren VA panelleri bulunuyor. 144 Hz yenileme nispeti ile kullanıcılar, akıcı ve sürükleyici oyun oynamanın keyfini çıkarabilirler. Üstelik bir yandan da 1 ms’lik MPRT (Hareketli Fotoğraf Reaksiyon Süresi) hareket halinde iken bulanıklık içermeyen görselleri beraberinde getiriyor.

Başkaca AMD FreeSync desteği rastgele bir kırılmayı ve tutukluğu da ortadan kaldırıyor. Savlı oyun tutkunları alabildiğine imaj kalitesinin keyfini çıkaracaklar, esasen bu yüzden her iki modelde de 3000:1 doğal kontrast nispeti (TN ya da IPS panellerindekinin üç katı) ve capcanlı renkler için %120 sRGB ve %90 AdobeRGB kapsamı bulunuyor. 

Velev kavisli velev düz olsun: güç sizin

AOC’nin G2 Serisi’ndeki 27 inçlik yeni QHD ekranları düz ya da kavisli (1500R) seçenekler formunda sunuluyor. AOC, tercihiniz ne olursa olsun, gerçek bir oyun monitörünün size vermesi gereken bütün özellikleri size en yeni teknolojiyi sunmak için bir araya getirdi:

  • QHD çözünürlük: QHD çözünürlük 2560 x 1440 pikselden oluşuyor, bu da 720p çözünürlüğün dört katı ya da Full HD (1080p)’nin 1.7 katı piksel demek, üstelik ek ayrıntıları göstermek yerinde da mealli bir yükseltme sunuyor.  27 inçlik bir ekranda, QHD çözünürlük rahat, 109 ppi piksel yoğunlukla sonuçlanıyor.
  • 144 Hz yenileme orantısı: FPS (birinci şahıs nişancı), TPS (üçüncü şahıs nişancı), yarış ve simülasyon oyunları için kolca kanıtlanmış yüksek yenileme orantısı sayesinde oyuncular en ufak animasyonları bile akıcı bir halde görebiliyorlar ve oyunda olup bitene dair daha süratli görsel yansılar alabiliyorlar.
  • 1 ms MPRT: Hareket bulanıklığını neredeyse külliyen ortadan kaldırır ve her karede net, keskin bir imaj verir.
  • AMD FreeSync desteği: AMD FreeSync destekli Değişken Yenileme Orantısı (VRR) teknolojisi sayesinde, panelin yenileme orantısı oyunun saniye başına düşen kare sayısı ile koordinasyonlu hale getiriliyor, böylelikle yırtılma ve V-Sync’in meydana getirebileceği tutukluk ortadan kaldırılıyor.
  • Yüksek doğal kontrast nispeti ve canlı renkler: Bu modellerin VA panelleri en derin siyahlardan birini ve canlı, ağır renkleri üretiyor. Bu da yüksek, 3000:1 doğal kontrast nispeti ile sonuçlanıyor. Her iki model de ortalama olarak % 90 AdobeRGB, %120 sRGB ve %85 NTSC kapsamına sahip ve doğal, ömür üzere gerçek renkler üretiyor.
  • Ergonomik: Hem CQ27G2U hem de Q27G2U, G2 serisinin zarif ve pratik, oyuncu monitörü mirasını vurgulamak için çarpıcı al vurgular ile zenginleştirilmiş ayağı ile donatıldı. Ayak, eğilmeye ek olarak 130 mm yükseklik ayarı da sunduğundan oyun oynayanların dik oturmalarına yardımcı oluyor ve ortaya çıkabilecek rastgele bir rahatsızlığı azaltıyor.
  • Esneklik: 4 portlu (biri süratli şarj eden) dahili bir USB 3.0 hub, kullanıcıların klavyelerini, farelerini, web kameralarını ya da rastgele bir USB muhit ünitesini bağlayabilmelerini ve birebir devranda da akıllı telefonlarını ya da gayri cihazları şarj edebilmelerini sağlıyor. Üstelik bunların hepsi PC kasasına uzanma muhtaçlığı olmadan mümkün. Ayrıyeten ayağa dahil edilmiş kablo idaresi de masanızı derli toplu ve arı tutmanıza yardımcı oluyor.

AOC’nin Q27G2U (düz) modeli Ocak 2020’de 369 USD, CQ27G2U (kavisli) modeli ise Şubat 2020’de 379 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatlarıyla piyasada bulunabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle