Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Anti Monitor: DC’nin En Büyük Berbatı Geliyor!

Anti Monitor: DC’nin En Büyük Berbatı Geliyor!

Arrow, 8 sene evvel yayınlanmaya başlandı. Her ne kadar son dönemleri hayal kırıklığı yaratsa da, Arrow serisindeki başarısıyla pek çok kıymetli üstün kahraman uyarlamasının da önünü açtı diyebiliriz. Supergirl, Flash, Batwoman, Legends of Tomorrow bunlardan sadece birkaçı ve reyting açısından dolu dizgin gidiyorlar.

Maatteessüf Arrow, düşen reytingleri nedeniyle sekizinci dönem itibariyle ekranlara veda edecek. Gelgelelim şanına layık bir  final yapacak üzere görünüyor.

Arrowverse‘deki Supergirl, Flash, Batwoman, Legends of Tomorrow üyeleri bir sefer daha Qliver Queen ile bir araya gelecekler. Lakin bu kere çok büyük çapta bir kötülükle karşı karşıyalar: Anti Monitor. Anti Monitor, anti unsur kainatta var olduğu sürece varlığını sürdürebilecek bir karakter. Çizgi romanlarda Supergirl’i tek bir yumruk ile öldüren, Superman’ı neredeyse öldürecek tek bir darbeye gereksinim duyan, yüzlerce Yeşil Fener’i tek bir anti-madde gücü ile öldüren müthiş bir varlık. Çoklu kainattaki pek çok yerkürede önümüze çıkıyor ve trilyonlarca varlığı yok ediyor. 

Anti Monitor aslında, Yeşil Fener birliğini yaratan Oa’lıların iç savaşından doğmuş bir karakter. Oa’lılar arasındaki iç savaşta muazzam bir anti-madde ortaya çıkıyor ve Krona’nın (İlk Yeşil Fener) desteğiyle hayat buluyor. Figürün tek isteği tüm kozmosları anti-madde ile kaplamak. Bu da hayatın sonu demek.

Supergirl, Flash, Batwoman ve Arrow resmen start verdiler. Hepsi “Crisis on Infinite Earths”e hazırlanıyorlar. Çünkü Anti-Monitor (Mobius), tüm evrenlerdeki ömrü söndürecek kuvvete sahip. Supergirl, Arrow, Flash, Batwoman beşinci kısımlarından itibaren büyük savaş başlayacak. Flash’ın mahsusen kritik bir karakter olacağını söyleyebiliriz. Çünkü Flash, çizgi romanlarda Anti-Monitor’un güç asıllarından biri olan zırhını paramparça etmiş fakat vefattan de kurtulamamıştı. Alışılmış ki Flash küllerinden yine doğdu. Bu savaşta DarkSeid ve Lex Luthor üzere karakterler bile kötücül figüre karşı savaştı. Bu aşamada pek çok üstün bed ve kahraman hayatını yitirdi.

Anti Monitor; onca kozmik ve sınırsız fizik gücüne karşın DC kozmosunun en güçlüsü değil. The Presence (Yaratıcı), Great Darkness (Büyük Karanlık), Lucifer Morningstar, Michael Demiurgos, Cosmic Armor Superman, Nekron (Ölümün vücut bulmuş biçimi olan Nekron tek bir hareketle onu sürgün etti) ve Dark Monitor’den güçlü değil. Yeniden bu karakterlerden hiçbiri Anti-Monitor kadar can almadı. Anti-Monitor yüzlerce Yeşil Fener’den oluşan bir birliği bile mevte yollamayı başardı. Bu nedenle onu en büyük istenilmeyen olarak kıymetlendiriyoruz. Güç açısından Lucifer Morningstar’ın yanından bile geçemez. Onun gücünden çok daha üstün karakterler bile, onun acımasızlığına sahip değil

Anti-Monitor birkaç hafta içerisinde Arrow cihanında önümüze çıkacak.

Yorum Ekle