Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Android’i IP Web Kamerası Olarak Kullanın

Android’i IP Web Kamerası Olarak Kullanın

Eski Android’li telefonunuzu kıymetlendirmek için bir yol mu arıyorsunuz? Bir IP kamerası sistemine gereksiniminiz varsa fakat bunun için ayıracağınız bütçeniz yoksa, Android’li telefonunuzu bir IP webcam’e dönüştürecek birkaç tatbik var.

Gereksiniminiz olan Wi-Fi internet teması, akıllıca uygulamayı bulmak ve Android’li telefonunuzu gerektiği üzere konumlandırmak. Muhtemelen statik bir IP’ye de gereksiniminiz olacak. Kaydedilen imgeyi internetten, web tarayıcısından izleyebilirsiniz.

Webcam ile IP Webcam’in Farkı

Web kamerası, bilgisayara yahut rastgele bir cihaza USB üzerinden bağlanan bir kameradır ve gayesi, Skype üzere programlarda yahut mahallî tasarruf için görüntü yahut fotoğraf kaydetmektir.

IP kamerası ise internet üzerinden görüntü akışı yapmayı amaçlayan kameradır. Bu örneğin bir trafik kamerası yahut herkesin erişebildiği öbür bir kamera olabilir.

Android’i IP Webcam Olarak Kullanma

Bu metnimizde en pratik seçeneklerden biri olan IP Phone Camera pratiğini ele aldık. IP Phone Camera’da pratik içi satın almalar var, gelgelelim temel IP kamerası işlevleri için bunlara gereksiniminiz yok.

IP Phone Camera, kamerayı web tarayıcısı üzerinden denetim etmenize, parlaklığı değiştirmenize, flaşı açıp kapamanıza, yakınlaşıp uzaklaşmanıza, odaklamayı kullanmanıza, manzarayı döndürmenize, ön ve art kameralar arasında geçiş yapmanıza müsaade veriyor.

IP Webcame’e Web Tarayıcısından ulaşma

Kendi kablosuz ağınızda kameraya ulaşmak için yayın ekranında görünen URL’yi tarayıcıya girin. Bu, umumiyetle 192.168.1.103:6677 üzere port numarası içeren bir adrestir.

Mobil internet yayını için ipphonecamera.deskshare.com adresini ziyaret edin. Bu durumda kameraya ulaşabilmek için ismi ve parola girmeniz gerekecek.

Daha ziyade işleve sahip olmak istiyorsanız, 2. bir seçenek olarak 70 olar ecirle satılan Security Monitor Pro’yu kullanabilirsiniz. Lakin birden fazla durumda bu pratiğe gereksiniminiz olmayacaktır.

Yorum Ekle