Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Android’de Otomatik Doldurma Güçlenebilir

Android’de Otomatik Doldurma Güçlenebilir

Google’ın adresinizi, parolalarınızı formlara otomatik olarak yazan otomatik doldurma işlevini kullanıyorsanız, işlevin güvenlik konusunda biraz zayıf kaldığını fark etmiş olabilirsiniz. Google, işlevi daha inançlı hale getirmek için düğmeye bastı.

XDA Developers tarafından kodlarında yapılan keşfe nazaran otomatik doldurma işlevi, yakında bir biyometrik oturum açma işlevine kavuşacak. Böylelikle formları doldurmadan evvel parmak izinizi yahut yüzünüzü taratmanız istenebilecek. Şu an Android’li telefonunuzu yahut Chrome web tarayıcınızı kullanabilen rastgele biri, formları otomatik doldurup sitelere oturum açabiliyor.

Telefonlarda ve PC’lerde kilit ekranı bu nedenle ehemmiyet taşıyor. Kilit ekranı geçildiğinde otomatik doldurma, birçok tatbikte ve tarayıcıda oturum açma malumatlarını otomatik olarak girebiliyor.

Yeni ek güvenlik işlevi gerçeğe dönüşürse, Google’ın otomatik doldurma işlevini parola başkanlarına bir adım daha yakınlaştıracak. Kodlar, işlevin hem ödeme haberleri, hem de oturum açma haberleri için başka münferit etkinleştirilebileceğini gösteriyor. Şimdi kullanılmayan ayarın Ayarlar >  Sistem menüsü > Lisanlar ve Giriş altında görüneceği anlaşılıyor.

Yorum Ekle