Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Android 11 Ismi Şimdiden Doğrulandı!

Android 11 Ismi Şimdiden Doğrulandı!

Android 10 resmi olarak Eylül 2019’da yayımlanmışken ve şimdi hudutlu sayıda akıllı telefonda mevcutken, Google şimdiden bir sonraki işletim sisteminin Android 11 olarak adlandırılacağını doğruladı.

Bu haber, Google’ın Ekim’in sonuna sahih gerçekleşecek Android Dev Summit için yol haritasını açıkladığı sırada ortaya çıktı. Android 11 için hazırlıkları anlatan bir başlığın varlığı, Android 10’u kısa müddet içerisinde Android 11’in takip edeceğini gösteriyor.

Buradaki asıl değişik nokta ise, geçmişte yazılıma kod isimleri ile hitap eden teknoloji devi Google’ın Android 11’in ismini yayım öncesinde açıkça kullanılması. Android 10, Android Q olarak biliniyordu, Android 9 ise Android P idi.

Android 10 duyurulduğunda Google, alfabetik yanına sayı tabanlı bir isimlendirme sistemi ile devam edeceğini söylemişti ve görünene nazaran kod isimleri için de birebir sistem söz konusu.

Bahsi geçen başlıkta kullanılan “Scoped Storage” (Kapsamlı Depolama) ise pratiklerin erişebildikleri malumatları ve evrakları organize etme metotlarından biri olarak tanımlanabilir. Buradaki hedef, güvenliği arttırırken pratiklerin okuma ve yazma suratlarını da uygunlaştırmak. Özelliğin Android 10’un bir modülü olması bekleniyordu fakat geliştiricilerin, özelliğin uygulanma idaresine yönelik şikayetleri üzerine ertelenmişti.

Yorum Ekle