Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Android 10, Tatbik Verisini Koruyabiliyor

Android 10, Tatbik Verisini Koruyabiliyor

Android 10 kullanıcıları, kimi tatbikleri kaldırırken tatbik datalarını muhafazayı tercih edebiliyorlar. Böylelikle uygulamayı tekrar yüklediklerinde, kaldıkları mekandan devam edebiliyorlar. Bu işlev çok yaygın olmasa da, üzere kimi pratiklerde kullanılıyor.

Android Police’e nazaran işlevle koordinasyonlu olan pratiklerden birini kaldırırken, ekrana bir onay kutusu geliyor. Onay kutusunun başlığında doneleri müdafaayı isteyip istemediğiniz ve donelerin kapladığı alan malumatı mahal alıyor. Bu onay kutusu, yalnızca giriş ekranından yahut tatbik ayarları menüsünden pratik kaldırdığınızda görünüyor. Uygulamayı Play Store’dan kaldırırsanız, seçenek sunulmuyor.

İşlev, örneğin cihazda mekan açmak için bir uygulamayı kaldırdığınızda, gayrı bir vakit bu pratiğe rahatça geri dönmenizi sağlayacağından hayatınızı kolaylaştırabilir. Bir sıkıntıdan ötürü uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeniz gerektiğinde de işlev, bu işi zahmetli olmaktan çıkarabilir.

İşlev, şu an WhatsApp, ASR Voice Recorder üzere çok az sayıda pratik tarafından kullanılıyor. Lakin Android 10 yaygınlaştıkça geliştiricilerin yeni işlevi kullanmasını bekleyebilirsiniz.

Yorum Ekle