Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AMD’nin Yeni Steam Raporu Dudak Uçuklatıyor!

AMD’nin Yeni Steam Raporu Dudak Uçuklatıyor!

AMD ile işlemci tarafından Intel, ekran kartı tarafında ise NVIDIA arasındaki yarışma yıllardır sürüyor ama AMD’nin son yıllardaki hamleleri ile yarışmanın geldiği nokta geçmiş yıllara nazaran şu an çok daha heyecanlı. Çünkü AMD’nin tanıttığı yeni işlemcileri ve ekran kartları hem donanım yerküresine yeni ekte bulundu hem yarışması körükledi hem de oyunculara alternatif yarattı. Bununla birlikte de elbette AMD karşılığını aldı ve almaya devam edecek üzere görünüyor.

Daha evvelki Steam raporlarında da hakkını arttırığı görülen AMD, yeni açıklanan raporlara nazaran 2 sene öncesine orantıyla şu an 2.5 kat daha tanınan. 2018 yılında yansıyan Steam raporlarında kullanıcıların yüzde 8’inin AMD işlemci kullandığı görülürken, şu an AMD’nin bu meydandaki hakkı yüzde 20.5. Intel’in üleşi geçen 2 seneye nazaran azalmış olsa da, tekrar de Steam kullanıcılarının yüzde 79.5‘i Intel işlemci tercih ediyor.

Ekran kartı tarafına baktığımızda ise, şu an Steam kullanan oyuncuların yüzde 15.48‘inin AMD ekran kartı kullandığı görülüyor. NVIDIA kullanıcıları ise yüzde 74.55 ile yoğunlukta.

Yorum Ekle