Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Alienware Elite Gaming Mouse AW959 incelemesi  Alienware Elite Gaming Mouse AW959 İnceleme

Alienware Elite Gaming Mouse AW959 incelemesi Alienware Elite Gaming Mouse AW959 İnceleme

  • Son aşama şık tasarım
  • Pixart 3360 sensör
  • Varlıklı kutu içeriği
  • Son nokta ağır
  • AW 958’den çok daha pahalı

Alienware’in oyuncular nezdinde ne kadar saygın bir firma olduğu herkes tarafından biliniyor. Yalnızca performansları ile değil, dizaynları ile de kalpleri fetheden firmanın muhit donanımları konusunda da laf sahibi olmak konusunda önemli çalışmaları var. Daha evvel incelediğimiz Alienware Pro Gaming AW768 klavye için o gün söylediklerimiz hala beğenilen, son radde başarılı, tüm rakipleriyle savaş edebilecek bir eserdi. Tekrar daha evvel incelediğimiz Alienware’in selef mouse modeli Gaming Mouse AW958 ise süper dizaynına karşın birtakım önemli ergonomi sorunları sebebiyle beklediğimiz performansı gösterememişti. Alienware belirli ki bu süper tasarımı öylece bir kenara koymak istemiyor olsa gerek, AW958’in en büyük kahrı olan ve tasarrufunu zorlaştıran noktalara eğilerek ortaya bugün elimizdeki Gaming Mouse AW959 modelini ortaya çıkartmış.

Bu farenin teknik açıdan AW958’in birebiri olduğunu söyleyelim. Fakat tasarım olarak kardeşinden 1cm daha dar ve 0.1 santim daha alçak. Buraya kadar her şey şık. Gelgelelim 190 gramlık yekun yükü, şayet rekabetçi oyunlar oynuyorsanız bu modeli otomatikman çizgi dışına çıkartıyor. Çünkü bu tartı kimi rakiplerinin iki katından daha çokça.

AW959 da tıpkı kardeşi üzere Pixart 3360 sensör kullanılmış. Daha evvel pek çok kaliteli eserde gördüğümüz bu sensör, 12000 DPI hassaslık, 250 IPS sürat ve 50G hızlanma bedelleri ile tüm oyuncular için ziyadesiyle performanslı. Ayrıyeten kutu içeriğinde 4 adet 5 gramlık tartı ve 2 başka ebatta el desteği bulunduğunu da söyleyelim. Bu manada fare şahsileştirme mealinde da beğenimizi kazandı.

Evet, AW959 ergonomi meselelerini çözebilmiş mi? Öncelikle eserin 87.6mm’ye düşen genişliği denetim hissini artırsa da hala yan destekler çok zayıf. Bu da fareyi, mousepad üzerinde kaldırmak istediğimiz devirlerde elimizden kaymasına yol açıyor. 190 gramlık tartısı da bu durumu yaratan etkenlerden birisi doğal ki. Başkaca düğmeler hala biraz “gevşek” hissettiriyor. Evet, tasarruf eskisinden daha rahat lakin maatteessüf bu yerinde değil.

Özetle

Sonuç olarak diyebiliriz ki, Gaming Mouse AW959, son aşama şık tasarım, nispeten geliştirilen ergonomik tasarım, Pixart 3360 sensör ve varlıklı kutu içeriğiyle hoş bir model. Fakat fare son aşama ağır olmasıyla ve yüksek fiyatıyla da dikkat çekiyor. AW959 piyasada 649 TL civarına bulunabiliyor ki bu rakam selef model AW958’in iki katından ziyade. O nedenle maatteessüf Gaming Mouse AW959, kendi segmentinde en kuvvetli eserlerden birisi değil.

Alienware Gaming Mouse AW959 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Alienware Elite Gaming Mouse AW959
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 74
Üretici Alienware

Satın Al

Yorum Ekle