Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Akrilik tırnak nedir? Hanede akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak pratiği 2020

Akrilik tırnak nedir? Hanede akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak pratiği 2020

Hatunların kuaför ve hoşluk merkezlerinde geçirdikleri hengam değecek, el maniküründe adeta çığır açan bir trend ortaya çıktı. Akrilik ya da protez tırnak ismi verilen bu metot hem tırnakları uzatıyor hem de tırnak yeme sorununun önüne geçiyor. Evet akrilik tırnak nedir? Hanede akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak pratiği nasıl yapılır? Tüm detaylar metnimizde…

Akrilik tırnak, bir protez tırnak pratiğidir. Kozmetik mağazalarında satılan takma tırnakları rafa kaldıracak akrilik tırnak, birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bilhassa günlük hayatta iş yoğunluğundan ötürü tırnak bakımına vakit ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu tatbik adeta bakım kollarının giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biridir. Tırnaklarınıza sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bu usul, kişinin kendi tırnaklarının üzerine gözetici uygulandıktan sonra uygulanıyor. Asla gerçek tırnaklara zarar vermeyen protez tırnak, gerçek tırnağın nefes almasına mahzur olmuyor. Tırnak yeme alışkanlığı olan kimselerin kesinlikle denemesi gereken protez tırnak, hem estetik hem de bu alışkanlıktan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması sorunu yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama üzere problemler yaşayan şahıslar de bu prosedürü deneyebilir.

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan insanlar için tutarlı olmayan bu usul, lakin tedavi sonrasında uygulanabilir. Protez tırnağın üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bular;

1. Akrilik tırnak: Hususî bir toz ve hususî bir likit karıştırılarak elde edilir.

2. Jel tırnak: Bu teknikte tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak hal verilir.

3. Dippig tırnak: Bu sistem akrilik tırnağa benzeri arasındaki fark bu tekniğin mat ve kokusuz olmasıdır.

EVET HANEDE AKRİLİK TIRNAK NASIL YAPILIR?

GEREÇLER

Frenç yahut yuvarlak biçimlerde olan plastik tırnak uçları
Tırnak ucu yapıştırıcısı
Akrilik tırnak makası ve törpüsü
Akrilik likit
Akrilik toz
Akrilik tatbik kabı
Kütikül yağı
Akrilik tatbik fırçası
Tırnak temizleyicisi 

YAPILIŞI

Birinci evvel tırnaklarınıza klasik sürüp, törpü ile form verin.

Daha sonra kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Daha sonra primer ile kalan tozu ve kiri temizleyin.

Daha sonra akrilik sıvınıza akrilik pratik fırçanızı batırıp akabinde istediğiniz akrilik tozu fırçanızın ucu yardımı ile alarak, tırnağınıza hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Uygulamayı tamamladıktan sonra tırnaklarınızı temizleyip, top coat sürebilirsiniz. Gelgelelim bu tatbik başlarda sabır gerektirebilen bir tatbiktir. 

İşte bu kadar!

Yorum Ekle