Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel nasıl kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir?

Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel nasıl kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir?

Aknilox Jel, sivilce sorununu ortadan kaldıran bir kremdir (jel). Dermatologların özellikle genç yaştaki yani ergenlik periyodunda tavsiye ettiği bu jel hakkında sivice sorunu ile ilgili soruların cevabını sizler için yazdık. Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Fiyatı nedir? sorularının cevabını SoruCVP Sağlık ve Güzellik kategorisi tarafından yazılmıştır. Detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Gerçek etken maddesi Eritromisin olan bu Jel’in %2 jel ve %4 formunda yalnızca eczanelerde satılan bir ilaçtır. Vücudun genelinde iltihaba yol açan kimyasalların tesirlerini yani etkisini azaltıcı ve cilt üzerindeki bakterilerin yayılmasını önleyici tesire sahip antibiyotik olan bu Jel, akne vulgaris (sivilce) tedavisi için kullanılmaktadır. Bilirkişilerin sık sık tavsiye ettiği ve doktorların reçetelerinde kullandığı bu jel, ergenlik çağında olanların kullandığı esas jellerin başında gelmektedir.  Çok kısa vadede tesirini göstererek sivilceleri yok eden bu jel, uygulanan ortamlarda bakterinin üremesi ve yayılması durdurulur. İlacın daha sık ve daha çok tasarrufu tedavi sürecini hızlandırmayacağı üzere yan tesirlerini arttırabilir. Bu yüzden kesinlikle kompetan ve konusunda uzman doktora danışarak kullanılması gerekir.

Aknilox Jel Aknilox Jel Akne tedavisi

Akne tedavisi

AKNİLOX JEL NASIL KULLANILIR?

Tedavi edilecek alanı temizleyip ılık su ile durulayınız. Tahriş etmeden kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla sivilceli ortama yedirerek sürebilirsiniz. Ekseriyetle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulanır. İlacı sürdükten sonra ellerinizi yıkayın. Tedaviye başlarken ilacın %4 lük formunun tasarrufu önerilmektedir. 2 aylık tedaviden sonra besbelli bir düzgünleşme görüldüğünde, % 2 lik formuyla tasarrufa devam edilebilir.

YAN TESİRLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, lisanda ve boğazda şişlik üzere bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.

AKNİLOX JEL 2020 FİYATI NEDİR?

2 çeşittir. Her ikiside tüp içerisinde 30 gr olarak satılmaktadır.

%4 2020 fiyatı: 24.20 TL‘dir.

%2 2020 fiyatı: 21.77 TL‘dir.

Yorum Ekle