Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Ak söğüt kabuğu ‘nun yararları nelerdir, kullanıcı yorumları…

Ak söğüt kabuğu ‘nun yararları nelerdir, kullanıcı yorumları…

Söğüt ağacından elde edilen ak söğüt kabuğu ‘nun vücudumuza birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz? Yüzyıllardır bitkisel tedavi tekniklerinde kullanılan ak söğüt kabuğunun inanılmaz yararlarını sizler için araştırdık. İşte ak söğüt kabuğunun bilinmeyen yararları…

Söğüt ağacının kısımlarından elde edilen kabuklara ak söğüt kabukları denir. Yüzyıllar evvel Mevlana “Mesnevi” isimli yapıtında söğüt ağacının yararı olduğundan bahsedildi. Sabahları bir bardak çay olarak tüketilen bu şifa kaynağı birçok illetin ortaya çıkmasını mahzurlar. Bilim literatüsünde söğüt ağacı Salix alba olarak makbul. Söğüt ailesine ilişkin olan ak söğüt ağacının uzunluğu, 30 metreye kadar çıkar. Dere ve göl kenarlarında görülür. Süratle büyüyen ak söğüt ağacı sürüngeler için hane vazifesi de görür. Ağaç gençken yeşil ve beyazdır. Yaşlandıkça kahve rengi olur ve çatlar. Çatlayan yüzeydeki kabuklar acilen toplanabilir. Asya kıtasının sıra garp Avrupa ormanlarında sıklıkla rastlanır. Apirin ilacının prodüksiyonunda kullanılan ak söğüt kabuğu, hakkında Almanya’da yapılan bir araştırma sonucu çağdaş bitkisel ilaç statüsüne konuldu.

Ak Söğüt Ağacı Kabuğu'nun çayı

AK SÖĞÜT KABUĞUNUN YARARLARI NELERDİR?

– Güçlü bir ağır kesici olduğundan bilhassa migren ataklarının sıklığını azaltmak için tüketilirdi. Bunun sıra ak söğüt adet devirlerinde yaşanan kramplı sancılara da yarar sağlar.

– Daima oturmak ya da daima hareket etmek kemik ve kaslarda ağrılara yol açabilir. Bu yüzden bilirkişiler ak söğüt kabuğu önerir. Hantallık sonucu vücutta artan asit orantısını düşürür. Bu sayede kas ve kemiklerin daha sağlıklı hareket etmesine yer hazırlar. Böylelikle bel, boyun ağrılarının sıra romataşd sıkıntılara da gelir.

Ak Söğüt Ağacı Kabuğu'nun Faydaları

– Bağışıklık sistemindeki antikorları güçlendirerek ani çıkan ateşleri önler. Vücudu terleterek toksin atamasına yardımcı olur. Vücudu rahatlatan tesire sahip olan ak ağaç kabukları uykuyu da düzenler.

– Ak söğüt kabukları kaynatılıp elde edilen su tonik olarak kullanılabilir. Bu su ciltte sivilce ve akne oluşumunu maniler. Ayrıyeten hafif sıcak halde bu suya ayaklarınızı koyup bekletirseniz. Hem topuk kalınlaşmasını önler hem de ayaklardan toksin atmayı sağlar.

Ak Söğüt Ağacı Kabuğu

YENİ GÜNÜNÜZE AK SÖĞÜT KABUĞU ÇAYI İLE BAŞLAYIN!

İçerdiği anti-bakteriyel unsurlar vücutta oluşma ihtimali olan kireçlenmeyi handikaplar. Münhasıran kireçlenmeden kaynaklı meydana gelen diz ağrılarının orantısını azaltır.

Aspirin ilacının ham hususlarından biri olan söğüt kabuğu baş illetlerinden kaynaklı meydana gelen ağrılara karşı kullanılır. Eksperler bu çayı, migren ve sinüzit hastalarının tertipli tüketmesi gerektiğini vurguluyor.

Adet devrinde meydana gelen şiddetli iltihaplanma ve sancıları azaltmada birebir yarar sağlayan doğal formüldür.

Birtakım zararlı azık ve çevresel faktörlerden ötürü kanda azalan trombosit hücrelerin sonucunda oluşan iltihaplı ödemleri idrar yoluyla vücuttan atar.

İçerdiği antioksidan birleşenleri sayesinde bağışıklığı güçlendirerek vücudun kanserli hücrelere olan direncini artırır.

AK SÖĞÜT KABUĞU ÇAYI NASIL YAPILIR?

Bir yemek kaşığı kurutulmuş ak söğüt kabuğuna 3 su bardağı su ekleyerek uygunca kaynatın. Daha sonra 5 damla limon sıkıp gün içerisinde bir bardak tüketmeniz de yarar var.

Ak söğüt kabuğu kullanıcı yorumları

İnternette araştırmalarımız kullanıcıların ağrı yı dindirdiği vücuda genel anlamda rahatlık verdiğini anlamış olduk. Bu ağacın kabuğu işe yapılan çayı kesinlikle tavsiye ederiz.

Sağlık ve Güzellik bölümünden daha fazla doğal olarak yapabileceğiniz çayları arayın

Yorum Ekle