Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AirPods Pro mu, AirPods mu?

AirPods Pro mu, AirPods mu?

Apple’ın yeni AirPods Pro kulakılıkları, firmanın kablosuz kulaklıklar üzerindeki çalışmalarını olağanüstü bir esere dönüştürüyor. Bununla birlikte yeni kulaklıklar, standart AirPods’tan çok daha pahalılar.

AirPods’tan AirPods Pro’ya geçmeye değip değmeyeceği size bağlı, fakat aşağıdaki unsurlar karar vermenizi kolaylaştırabilir.

1: AirPods Pro Ses İptali İşlevine Sahip

AirPods Pro’yu kullandığınızda en fark edilir değişiklik, muhtemelen canlı ses iptali özelliği olacak. Yeni kulaklıklar, ses iptalinin seviyesini ayarlamanıza müsaade verirken, standart AirPods’ta faal ses iptali özelliği bulunmuyor.

Fark 2: AirPods Pro Suya

Kulaklıklarınızı spor salonuna götürecekseniz, daha pahalı olan AirPods Pro’yu tercih etmeniz daha mekanında olabilir. AirPods Pro, IPX4 yani ter ve suya karşı dayanıklılık sunuyor. AirPods’ta su geçirmezlik özelliği bulunmuyor.

Fark 3: AirPods Pro’nun Şahsî Başlıkları Var

AirPods Pro, kulağınızda oturması manasında daha çok ferdileştirme sunuyor. Cihazın kutusunun içerisinde birkaç kulaklık başlığı bulunuyor. AirPods’ta kulaklık başlıkları plastik olduğundan bu türlü bir seçeneğiniz yok.

Fark 4: AirPods Basıncı Ayarlıyor

Kulak içi kulaklıklar, bazen kulak içerisinde oluşan basınç nedeniyle birtakım kullanıcıları rahatsız edebiliyor. AirPods Pro’nun bu küçük özelliği, bu türlü bir sorunu olanlara yardımcı olabilir.

Fark 5: AirPods Pro, Adaptive EQ Yeteneğine Sahip

AirPods Pro’nun mikrofonlarından olan Adaptive EQ, “alt ve orta frekansları” hususî bir “ dinamik aralık güçlendiricisi” ile otomatik olarak ayarlıyor. Böylelikle ortaya “çok duru, saf” bir ses ortaya çıkıyor.

Fark 6: AirPods Daha ve Şişman

AirPods Pro, kulağınızdan aşağı kadar standart AirPods kadar uzamıyor. Lakin ikisinin de fütüristtik bir görünüme sahip olduğu kesin.

Fark 7: AirPods Pro Çok Daha Pahalı

AirPods Pro’nun fiyatı standart AirPods’un neredeyse iki katı. AirPods Pro’nun yüksek fiyatı önünde size daha yüksek ses kalitesi sunacak kablolu kulakları gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Yorum Ekle