Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Advantan Krem: Ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Advantan Krem: Ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Egzama marazıyla ile uzun vadedir baş etmeye çalışanların mucize ilacı olan Advantan krem eksper hekimlerin her türlü egzama için önerdiği bir kremdir. Birinci bakışta tanıdık gelen bu krem hakkında bilinmeyen tüm soruları sizler için araştırdık.

Etken maddesi Metilprednisolon (bkz. wiki) olan bu krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların tesirlerini azaltan eksper hekimlerin önerisi üzerine alınan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri bulunan Advantan krem, saçlı deride görülen iltihabi ve kaşıntılı deri illetinin tedavisinde kullanılır. Külliyen tabip denetiminde kullanılması önerilen Advantan krem, alerjik ve temas nedenli deri iltihabı, akıntılı egzama,  kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden  egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), evlat egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama), bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı)  tedavisinde ve rastgele bir formda sınıflandırılmamış egzama (mayasıl)  tedavisinde reçete edilir.

advantan krem ne işe yarar

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip bu krem, bilhassa akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da  tüylü nahiyeleri için münasiptir. Bu kremi katiyetle eksper hekiminize müracaattan kullanmamalısınız. Zira içerisinde alerjik unsur varsa önemli sıhhat dertlerine yol açar. Tedavi mühleti yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kural olarak hamileliğin birinci üç ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Şayet gebeyseniz ya da hamilelik kuşkunuz varsa kullanmanız önerilmez.

pişiğe iyi gelirmi

ADVANTAN KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi kompetan hekiminiz nasıl önerdiyse o biçimde kullanmanız gerekir. Bunun dışında hastalıklı deriye ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif ovalayarak cildinize yedirin. Günde 1 kez uygulanması kafidir.

nasıl kullanılır

ADVANTAN KREM FİYATI NE KADAR?

30 gramlık tüplerde yalnızca eczanelerde satılan Advantan krem, 2020 15.00 TL fiyatı vardır.

Sağlık ve Güzellik bölümün daha faydaları yazılırımızı mutlaka okumadan geçmeyin. Keyifli okumalar dileğiyle…

Yorum Ekle