Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Adobe, Koca Devletteki Tüm Hesapları Donduruyor!

Adobe, Koca Devletteki Tüm Hesapları Donduruyor!

ABD’li yazılım devi Adobe, yaz mevsiminde kabul edilen ABD yaptırımları ile ahenk mucibince Venezuelalı kullanıcıların üyeliklerini iptal edeceğini ve hesaplarını kapatacağını duyurdu. Firma, belgelerini indirmeleri için Venezuelalı kullanıcılara 28 Ekim tarihine kadar vakit tanıyacak. Adobe, etkilenen kullanıcılara göndermeye başladı.

Bu yasaklama Adobe Creative Cloud da dahil olmak üzere Adobe’nin hem parasız hem de fiyatlı hizmetlerini kapsıyor.

Adobe, Ağustos ayında Lider Trump tarafından imzalanan ABD’nin 13.844 numaralı Başkanlık Buyruğu hasebiyle Venezuela’da yazılım ve hizmet satışını da durdurdu. Kararın sebebi ise memleketin var olan başkanı Nicolas Maduro tarafından gerçekleştirilen insanlık hakları ihlali olarak belirtilmekteydi.

ABD’nin aldığı bu karar, ABD firmalarının Venezuelalı firmalarla çalışmasını yasaklıyor. Ayrıyeten ABD’nin, İran, Kuzey Kore ve Suriye için de emsal kararları bulunuyor.

Tüm ABD firmaları bu yasakları takip etmiyor ama teknoloji devleri ekseriyetle cezalar ve yasal sonuçlardan kaçınmak için bu kanunlara uymayı tercih ediyor. Google, Apple, Microsoft, PayPal ve başka pek çok büyük teknoloji firması ABD’nin sınırladığı memleketlerdeki kullanıcılara yasak uyguluyor.

Yorum Ekle