Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Acer Yeni Spin Serisi Laptop’larını Tanıttı

Acer Yeni Spin Serisi Laptop’larını Tanıttı

Acer bugün, tanınan dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar serisine eklenen yeni Spin 5 ve Spin 3 modellerini duyurdu. Daha ince dizayna sahip olan modeller en yeni 10. Nesil Intel Core işlemcilerden ve Windows 10 Home işletim sisteminden güç alıyor. Profesyoneller ve talebelerin beğenisini kazanacak esnek tasarım, tek bir kolay hareketle gün uzunluğu zahmetsizce çizim yapmayı, not almayı, içerik oluşturmayı ve sunum yapmayı sağlıyor.

Yeni Acer Spin modellerinin her birinde, Wacom AES teknolojisine sahip, süratli şarj olan Acer Active Stylus kalem, sağlam ve süratli Wi-Fi 6 kontağı ve Thunderbolt™ 3 destekli USB Type C’nin de mekan aldığı çeşitli irtibat noktaları bulunuyor. Dizüstü modundayken klavyeyi yükselten menteşe tasarımı daha rahat bir yazı deneyimi sunuyor.

“Yeni Acer Spin 5 ve Spin 3 modelleri iş, mektep, cümbüş ve hobileri için tek bir sistem arayan herkese harika seçenekler sunuyor.” diyen Acer BT Eserleri İş Ünitesi Dizüstü Bilgisayarlar Umum Yöneticisi James Lin, kelamlarına şöyle devam etti: “Daha ince ve hafif biçim ile ince çerçeveli dokunmatik ekranları bir araya getiren yeni Spin 5 ve Spin 3 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar, farklı modlarda farklı şeyler yapmak isteyenler için ülkü birer tercih.”

Gün Uzunluğu Esnek Tasarruf İçin Daha İnce Alüminyum Tasarım

Yeni Spin 5 ve Spin 3 modelleri tablet, dizüstü bilgisayar, ekran yahut çadır modlarıyla tasarrufu daha da rahat hale getiren ince dizaynlara sahip. 360 aşama dönebilen dayanıklı menteşeler sayesinde modlar arasında geçiş yapmak kolaylaşıyor. Böylelikle profesyoneller ve mektepliler bir işten gayrısına zahmetsiz bir biçimde geçebiliyor. Tercihe bağlı sunulan art aydınlatmalı klavye de loş ışık altındaki ortamlarda üretkenliğin artmasını sağlıyor.

Sırf 14,9 mm inceliğindeki Spin 5’in (SP513-54N) 2K çözünürlükteki göz alıcı 13,5 inç ekranının çerçevesi yalnızca 7,78 mm kalınlığında. Bu sayede eserin ekran gövde nispeti yüzde 80’e ulaşıyor. 3:2 en uzunluk nispetine sahip ekran, tıpkı genişlikteki 16:9 ekranlara nazaran yüzde 18 daha çokça dikey alan oluşturuyor. Böylelikle kullanıcılar web sitelerini, evrakları ve tabloları görüntülerken ekranı daha az kaydırmak zorunda kalıyor. Spin 5, magnezyum alüminyum alaşımlı kasası ve bilek desteği sayesinde sırf 1,2 kg yükünde dayanıklı bir yapıya kavuşuyor. Spin 5’te başkaca Windows Hello ile süratli ve daha inançlı giriş yapmayı sağlayan entegre parmak izi okuyucu bulunuyor.

Geniş 14 inç Full HD ekrana sahip olan yeni Spin 3 (SP314-54N), klâsik 16:9 en uzunluk orantısı ve 7,82 mm çerçevesiyle yüzde 78’lik bir ekran gövde nispeti sunuyor. Büyük ve geniş dokunmatik ekran birden ziyade girişim üzerinde çalışmaya, dokümanları karşılaştırmaya ve canlı görüntülerin keyfini çıkarmaya yetecek ortamı sağlıyor. 1,5 kg yükünde ve 16,9 mm inceliğinde olan şık alüminyum kasa, çantaya da rahatlıkla sığabiliyor.

Kişisel Yuvasında Süratli Şarj ve Uzun Pil Ömrü: Acer Active Stylus Kalem

Hem Spin 5 hem de Spin 3 modelleri, Wacom AES teknolojisine sahip, süratli şarj olan Acer Active Stylus kalem ile geliyor. 4.096 basınç seviyesiyle gerçek mürekkep ve kağıt hissini taklit eden bu kalem ile yazı yazmak, çizim yapmak ve başka tüm etkileşimler hassas ve gerçekçi hale geliyor. Spin 5 başkaca Wacom AES 2.0 teknolojisine sahip Acer Active Stylus kalemle daha da akıcı ve hassas bir yazı deneyimi sunuyor.

Dokulu yapısı sayesinde rahatça tutulabilen stylus kalem, uzunluğuyla da (12,53 cm) gerçek bir kalemi andırıyor. Stylus kalem kullanılmadığında şahsi yuvasında inançlı bir biçimde saklanabiliyor ve şarj oluyor. Kalem 15 saniyelik şarj ile 90 dakika boyunca kullanılabiliyor.

Gün Uzunluğu Performans, Temas ve Parti

10. Nesil Intel® Core™ i7 modellerine kadar işlemci seçenekleriyle süratli performans sunan Acer Spin 5 ve Spin 3, cümbüş, görüntü düzenleme ve standart oyunlar için de güçlü Intel® Iris® Plus entegre grafik işlemcisiyle[3] donatıldı. Bunlara ek olarak, profesyoneller ve mektepliler Spin 5’te 15 saate1, Spin 3’te de 12 saate1 varan pil ömrüyle her noktada üretken olabiliyor. Süratli şarja destek veren yeni Spin modelleri, 30 dakikalık şarjla 4 saate kadar tasarruf sunuyor[4].

Etraf ünitelerini ve ekranları Spin dizüstü bilgisayar modellerine kolay ve süratli bir formda bağlamak mümkün. Spin 5’te mekan alan Thunderbolt 3 destekli iki adet USB Type C temas noktası ile harici ekranlarla 4K medya paylaşımı yapılabiliyor. Başkaca gayri cihazlara süratli done aktarımı sağlanabiliyor. Spin 5’te başkaca iki adet USB 3.2 Gen 1 ilişki noktası (biri çevrim dışı şarj özelliğine sahip), HDMI ve MicroSD kart okuyucu bulunuyor. Spin 3’te ise bir adet Thunderbolt 3 destekli USB Type C ilişki noktası, iki adet USB 3.2 Gen 1 temas noktası (biri çevrim dışı şarj özelliğine sahip), HDMI ve MicroSD kart okuyucu mekan alıyor.

Muhteşem süratli çift bant Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) AX201 (802.11ax) teknolojisi, 802.11ac standardına nazaran 3 kat daha yüksek sürat sunuyor.[5] Gelişmiş temas seçenekleri sağlayan bu teknoloji, çok sayıda cihazın mahal aldığı iş mekanları, havalimanları ve meskenler üzere noktalar için ülkü tahlil sunuyor.

Çift hoparlör ve Acer True Harmony™ teknolojisiyle elde edilen canlı ve gerçekçi sesler sayesinde yeni Spin modellerinde cümbüş bir üst seviyeye taşınıyor. Çift mikrofon, HD web kamerasıyla çevrim içi görüşme yaparken net bir sesli muhabere sağlıyor. Kullanıcılar daha rahat tasarruf için tasarlanan Cortana ile, Asrî Bekleme modundayken bile cihazlarıyla sesle etkileşim kurabiliyor.

Spin 5’te 1 TB’a kadar SSD imkanı sunulurken Spin 3 ise çift SSD ile maksimum depolama kapasitesi sağlıyor. Her iki model de 16 GB’a kadar RAM içeriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Spin 5, haziran ayında Kuzey Amerika’da 899 dolar; mart ayında EMEA (Avrupa, Orta Şark ve Afrika) nahiyesinde 999 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Spin 3, nisan ayında Kuzey Amerika’da 699 dolar; ve şubat ayında EMEA (Avrupa, Orta Şark ve Afrika) nahiyesinde 649 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle