Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Acer Predator Triton 500 ve Nitro 5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Acer Predator Triton 500 ve Nitro 5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Acer yeni Predator Triton 500 ve Acer Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Termal performansı kıymetli ölçüde artıran yeniliklerin yanı sıra her iki cihazda da en yeni 10. Nesil Intel Core işlemciler ve en son duyurulan NVIDIA GeForce RTX MUHTEŞEM ve GTX GPU’lar nokta alıyor.

“En yeni işlemciler ve GPU’lara ek olarak bu yıl Predator Triton 500 ve Acer Nitro 5 modellerinde heyecan verici yapısal yenilikler yaptık.” diyen Acer BT Eserleri İş Ünitesi Dizüstü Bilgisayarlar Umumî Yöneticisi James Lin, kelamlarına şöyle devam etti: “Bu yenilikler arasında en kıymetlisi, cihazların serin kalmasını sağlayan yeni termal teknoloji oldu. Oyuncular bu sayede en son işlemci teknolojisinin getirdiği performans avantajından yararlanabiliyor.”

Predator Triton 500 – Bir numara Sınıf Performans ve Soğutma

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlara yönelik en yeni 10. Nesil Intel Core işlemcilerle ve Max-Q dizaynlı NVIDIA GeForce RTX 2080 ÜSTÜN yahut 2070 ÜSTÜN modellerine kadar GPU seçenekleriyle donatılan Predator Triton 500, en güçlü savaşların bile üstesinden gelmeye hazır. Bu gücü destekleyen 7,5 saatlik pil ömrü ise üretkenliği yüksek seviyede artırıyor. Böylelikle bu dizüstü bilgisayar hem çalışmak hem de eğlenmek isteyen profesyoneller için ülkü bir tercih haline geliyor. Sanayi önderi 300 Hz IPS panel, 3 ms reaksiyon vadesiyle her şeyi akıcı, canlı ve ayrıntılı bir formda görüntülüyor. sRGB renk gamının %100’ünü kapsayan ekran geniş açıdan izleme imkanı da sunuyor. NVIDIA G-SYNC teknolojisi de imaj yırtılmalarını ortadan kaldırıyor ve gecikmeyi en aza indiriyor.

Predator Triton 500; Killer Wi-Fi 6 AX1650i kablosuz ilişki denetimcisi, E3100G ethernet denetimcisi ve Control Center 2.0 ile ağ temas kalitesini yeni bir seviyeye çıkarıyor, suratın değerli olduğu pratiklere bant genişliğinde öncelik tanıyor. Tüm bu güç 17,9 mm inceliğinde ve 2,1 kg yükündeki külliyen metal bir kasanın içine sığıyor. Kasanın ince çerçeveleri sayesinde ekran gövde nispeti da %81’e ulaşıyor. Eserde 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 2 TB’a kadar NVMe RAID 0 SSD depolama bulunuyor.

Vortex Flow: Hususî Tasarım Soğutma Teknolojisi

Predator Triton 500, Acer’ın Vortex Flow teknolojisinden yararlanıyor. Bu yeni dizaynda, kişisel olarak geliştirilen üç adet fan bulunuyor. Kasanın içinde stratejik noktalara yerleştirilen bu fanlar birlikte çalışarak hava akımını artırıyor ve gürültüyü azaltıyor. Bu sistem, yüksek performans elde etmek için fan suratını artıran CoolBoost™ teknolojisiyle destekleniyor. Oyuncular, PredatorSense UI üzerinden cihazlarının sıcaklık seviyesini görebiliyor ve fan suratını ayarlayabiliyor.

Eserin yenilikçi soğutma sisteminde bir de büsbütün metal 4. Nesil AeroBlade™ 3D fan bulunuyor. Kişisel tasarım bu fan hava akımını en üst seviyeye getirirken gürültüyü de azaltıyor. Tırtıklı kenarlar, kanatçıklar ve kavisli kısım sayesinde hava akımı %45 artıyor. Soğutma sistemine beş adet de ısı borusu ekleyen 2020 Predator Triton 500, 2019 modeline nazaran %33 daha yüksek termal performans sunuyor.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5, 5 GHz sürate ulaşabilen 10. Nesil Intel® Core™ i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve GeForce RTX 2060 ya da en yeni GeForce GTX 1650Ti yahut 1650 GPU’larla birlikte geliyor. İki adede kadar M.2 PCIe SSD ve bir adet 1 TB HDD1 depolamaya sahip olan eser 32 GB’a kadar DDR4 RAM seçeneği sunuyor. Kullanıcılar isterse DIMM yuvalarına daha geniş kapasiteli bellek de yerleştirebiliyor.15,6 inç FHD IPS ekrana sahip 2020 model Nitro 5, gelişmiş imajlarla oyuncuların beğenisini kazanıyor. 144 Hz yahut 120 Hz1 yenileme suratları ve 3 ms reaksiyon mühleti sunan modeller, NTSC renk gamının %72’sini kapsayan 300 nit parlaklıktaki panelde hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı gerçekçi bir oyun deneyimi sunuyor.

Acer Nitro 5, ağır yük altında verimli soğutma için yenilikçi termal tahlillere sahip. Stratejik noktalara konumlandırılmış giriş çıkış noktalarından yararlanan çift fanlı soğutma sistemi ve dört adet ısı çıkışı ile 2019 modeline nazaran termal performansta %25 artış elde edildi. Fan suratlarını %10, CPU/GPU soğutmasını ise %9 artıran CoolBoost™ teknolojisi de bu sisteme ek katkı sağlıyor. Bu yılki modelin sunduğu yenilikler arasında Intel Wi-Fi 6 AX201 (802.11ax) ve Killer Ethernet E2600 da konum alıyor. Ağ sürekliliğini ve performansını artıran bu yenilikler sayesinde oyuncular termal gelişmelerin sunduğu avantajlardan sonuna kadar yararlanabiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Triton 500 ve Acer Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarları, Mayıs ayında EMEA (Avrupa, Şark ve Afrika) yerinde sırasıyla 1.899 euro ve 899 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

*Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik yere nazaran değişiklik gösterebilir.

Yorum Ekle