Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Aceleye Getirilen Koyu Mod İşlevleri Ne Kadar Güzel?

Aceleye Getirilen Koyu Mod İşlevleri Ne Kadar Güzel?

Şu sıralar yaşanan “koyu mod” yahut gece modu çılgınlığı, gözünüzü korumaktan çok yoruyor olabilir. Siyah art plan üzerindeki beyaz metinler, biraz daha güç okunduğundan, aslında gözünüzü dinlendirmiyor.

Koyu modun birinci hedeflerinden bir tanesi, karanlıkta yahut yatakta gözleriniz kamaşmadan kullanabilmek. Telefon ekranlarındaki mavi ışığın uykuyu olumsuz etkilediği biliniyor, binaenaleyh bu noktada koyu modun makbul bir münasebeti var. Bununla birlikte telefonlar, bu sorun için uzun müddettir bir tahlil sunuyorlar: Parlaklığı otomatik olarak ayarlamak. Şayet ekran çok parlak ise, parlaklığı kısmanız yerinde.

Bu yüzden koyu modun tahlili olan bir derde yeni bir tahlil sunmaya çalıştığı söylenebilir. Bu ise geliştiricilerin farklı işlevler yahut girişimler üzerinde çalışmak bölgesine, koyu modu eklemekle devir kaybetmesi manasına geliyor.

Koyu mod, ışığa hassas olan yahut veya görme meseleleri yaşayanların yardımcısı olabilir, fakat geliştiriciler umumiyetle yalnızca işlevin nasıl bir manzara sunacağına odaklanıyorlar. Koyu modu beğenmiyorsanız, onu kapatmanız elbette mümkün fakat şu sıralar her bir tatbikin çabukla bir koyu mod işlevi sunması, iş gücünün bir ölçü israfı manasına geliyor.

Yorum Ekle