Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ABDli Profesör, Mars’ta Böcek Bulduğunu Argüman Ediyor!

ABDli Profesör, Mars’ta Böcek Bulduğunu Argüman Ediyor!

ABD’li bir entomolog, yıllar uzunluğu Kızıl Gezegen Mars‘ın yüzeyinin fotoğraflarını inceledikten sonra, Mars’ta yaşayan uzaylı böcekler bulduğunu tez ediyor. William Romoser, bu hafta yaptığı bir açıklamada “Mars’ta hayat vardı ve hala de var” cümlesini kurdu ve daha sonra süratli bir halde, fahri profesör olduğu Ohio Üniversitesi tarafından geri çekildi.

Marslı böceklerde çevik süzülme yahut uçma üzere özellikler bulunduğunu söyleyen Romoser, kendi fikrine nazaran Nobel Armağanı seviyesindeki bu buluşunu desteklemek için NASA’nın Curiosity aracı tarafından çekilen ve çeşitli noktaları basitçe işaretlenmiş olan fotoğrafları gösterdi. Bu fotoğraflarda, gölgelerin ve izlerin arasında “böcek gibisi formlar” – yahut teknik olarak bilindikleri isimleriyle taşlar – bulunuyordu.

Bu formların böceklere benzedikleri söylenebilir ve Romoser, fotoğraflarda böceklerin karın, bacak, baş, toraks ve velev gözlerinin görülebildiğini sav ediyor.

Doğal ki uzaylı hayatının varlığını doğrulamak için bir küme bulanık fotoğraftan daha ziyadesi gerekiyor ve ne yazık ki profesörün elindeki tek kanıt bu üzere gözüküyor. Başkaca, yukarıda da belirtildiği üzere, Ohio Üniversitesi sessiz bir formda bu basın açıklamasını kaldırmayı tercih etti. 

Yorum Ekle