Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ABD Uzay Kuvvetleri Üniforması, Dalga Konusu Oldu!

ABD Uzay Kuvvetleri Üniforması, Dalga Konusu Oldu!

ABD Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde ABD Uzay Kuvvetleri (USSF) üniformalarının birinci fotoğraflarını yayınladı. USSF, resmi hesabından gönderdiği bir tweet ile üniformaların fotoğraflarını paylaştı.

USSF, Aralık 2019 tarihinde, Yönetici Trump’ın 2020 Ulusal Yetkilendirme Kanunu’nu imzalaması ile birlikte resmi olarak hizmete başlamıştı. Yeni üniformalar ABD Donanmasının gönderdiği bir tweet’te “bu yerkürenin dışından” olarak tanımlanarak övülse de, herkesin bundan etkilendiğini söylemek hakikat olmaz.

Üniformalar farklı bir biçimde, Star Wars hayranlarından reaksiyon gördü. Bu reaksiyonun sebebi ise nispeten olağandı: Üniformalarda kamuflaj bulunması.

Uzayın, erlerin gizlenmelerini gerektirecek ormanlık bir alan olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bu yüzden de Star Wars hayranları, tahminen de Lider Trump’ın Ewok’lar ile Endor ormanlarında savaşa hazırlandığı üzere kimi şakalı tefsirlerde bulundular.

Üniformaların ve Endor’un Cuma tam bir gün boyunca Twitter’ın trend listesinde mahal almasının akabinde USSF, bir tweet ile reaksiyonlara yanıt verdi ve dizaynlarının, gayri askeri kollarla emsal olmasının sebebinin masrafları düşük tutmak olduğunu söyledi. Iddia edilebileceği üzere, rastgele bir Star Wars amacına taarruz konusunda ise tahlil yapılmadı.

Yorum Ekle