Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ABD – Çin Savaşı Bitti (Gibi…)

ABD – Çin Savaşı Bitti (Gibi…)

ABD Lideri Donald Trump, Çin’de

Ismi geçen yüzde 15’lik tarife, iPhone’dan birçok laptopa Çin’de üretilen cihazların fiyatında artışa neden olacaktı. Wall Street Journal’a nazaran ABD’nin kimi Çin eserlerindeki yüzde 25’lik gümrük vergisi, muteberliğini korusa da, 1 Eylül’de yürürlüğe giren tarife, ikiye bölünerek yüzde 7,5’e düşürüldü. ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi, yayınladığı bir raporda muahedeye Çin’in önümüzdeki yıllarda daha çok ABD eseri alma taahhüdünün dahil olduğunu, “fikri mülkiyet, teknoloji aktarımı, tarım, finansal hizmetler ve döviz ve döviz meydanlarında Çin’in ekonomik ve ticaret rejiminde yapısal ıslahatlar ve gayrı değişiklikler yapılması gerektiğini” içerdiğini söyledi.

Çin’in Tarım ve Köy İşleri Bakan Yardımcısı, ittifakın satın almaları artırma planlarını içerdiğini doğruladı lakin ne kadar artırılacağına dair bir malumat vermedi. Çin, muahedenin ayrıntılarıyla ilgili bir metin yahut bir özet de yayınlamadı.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.