Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
AB, Google’ı Tekrar Mercek Altına Aldı!

AB, Google’ı Tekrar Mercek Altına Aldı!

Avrupa Encümeni, AB antitröst düzenleyicilerinin Google’ın olgu yekuna pratiklerini incelediğini ortaya çıkardı. Google’a daha evvel Avrupa Birliği tarafından rekor seviyede kesilmişti.

Bir AB başkanı, antitröst düzenleyicilerinin Google’ın neden ve nasıl olgu topladığına dair daha ziyade malumat toplamaya çalıştığını söyledi. AB düzenleyicisi, Reuters’a gönderdiği bir epostada Avrupa Encümeni’nin ön soruşturmaya başladığını belirtti.

Reuters’ın incelediği evraklara nazaran AB’nin odak noktası, toplanan datalar ve bunların lokal hizmetlerde, çevrimiçi reklamlarda, çevrimiçi reklam hedefleme hizmetlerinde, oturum açma hizmetlerinde, web tarayıcılarında ve fazlasında nasıl kullanıldığı.

Avrupa Yarışma Komiseri Margrethe Vestager, geçtiğimiz iki sene içinde Google’a yekunda sekiz milyar euro’yu aşan birkaç kesmiş, firmadan iş pratiklerini değiştirmesini bile emretmişti. Google, bu cezalara ve vesair argümanlara kullanıcı donelerini sildiği karşılığını vermişti.

AB ve Avrupa Komitesi, yalnızca Google’ı değil öteki büyük firmaları da topladıkları datayı nasıl kullandıkları ve paraya dönüştürdükleri konusunda inceleyecek.

Yorum Ekle