Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
420 Bin Liralık Mac Pro’yu da Parçaladılar!

420 Bin Liralık Mac Pro’yu da Parçaladılar!

Apple’ın yeni satışa sunduğu ve fiyatı 420 bin TL’ye ulaşabilen Mac Pro bilgisayarı sahip olduğu özellikler ve ulaştığı fiyatıyla birlikte dudak uçuklatacak cinsten. Çünkü mahsusen en üst konfigürasyonla tercih edildiğinde ziyadesiyle kaslı bir yapıya bürünebilen Mac Pro, 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemciden 1.5 TB RAM ve 4 TB SSD üzere özellikler içeriyor.

Apple Mac Pro, sahip olduğu özellikler ve fiyatıyla çok konuşulsa da, böylesi bir sistemin arızalanması durumunda nasıl bir bilanço çıkartacağı da merak ögesi. Bu mevzuyu ise elbette her zamanki üzere iFixit almış.

Apple’ın yeni Mac Pro’su elbette satışa çıkmasıyla bir arada iFixit ekibinin de masasına konuk olmuş ve çok kolay tamir edilebilir puanı almasıyla şaşırtmış.

Bilhassa kasanın açılış presödürünün kolaylığı önünde etkilenen ekip, temel onarımlar ve güncellemeleri standart bir aletle yahut hiçbir ek aparat kullanmadan tüketicilerin yapabileceklerini de tabir ederken, kasa içinde nokta alan ana bileşenlerin epey modüler olmasını ve sanayi standardı soketlerin kullanılmasını da hayli beğenmiş.

iFixit’in Mac Pro’ya verdiği tek eksi puan ise kesim fiyatlarının yüksekliği. Ekip bunu “baş döndürücü” olarak nitelendirmiş.

iFixit’in Mac Pro’ya  verdiği tamir edilebilirlik puanı ise 10 üzerinden 9.

Yorum Ekle