Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
3DEXPERIENCE Laboratuvarı global ağını güçlendirdi

3DEXPERIENCE Laboratuvarı global ağını güçlendirdi

Dassault Systèmes yaptığı bir açıklamayla, açık inovasyon laboratuvarı ve hızlandırma programı 3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın ulaştığı yeni aşamaları duyurdu. Topluluğa olumlu tesir yapan çığır açıcı inovasyonlar gerçekleştirme misyonunu sürdüren Dassault Systèmes, global ekosistemine yeni startup’lar, kuluçka partneri ortakları ve fab laboratuvarı ortakları dahil ederek 3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın erişim sahasını genişletti. Kelam konusu açıklama, Paris’teki Atelier des Lumières dijital sanat merkezinde 3 Aralık’ta gerçekleşen 3DEXPERIENCE Laboratuvarı Randevusu etkinliğinde yapıldı.

Belçika, Çin, Fransa, Hindistan, Güney Afrika ve ABD’den gelen 15 yeni start-up, 3DEXPERIENCE Laboratuvarı hızlandırma programına katıldı; bu sayede 3DEXPERIENCE platformuna erişebilen startup’lar, Birleşmiş Milletler’in çeşitli Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ekte bulunmak üzere dijital olarak çığır açıcı girişimleri geliştirip topluluğu etkileyebilecekler ve de mentorluk ve bilirkişilik desteği alabilecekler.

Bir bakışta yenilikler:

  • Belçika, Çin, Fransa, Hindistan, Güney Afrika ve ABD’den 15 yeni çığır açıcı girişim ve start-up, 3DEXPERIENCE Laboratuvarı hızlandırma programına dahil oldu
  • Kanada’daki Centech ve Çin’deki OuiCrea üzere yeni kuluçka merkezi ve fab laboratuvarı ortakları, erken aşamadaki girişimleri baştan itibaren destekleyecek
  • 3DEXPERIENCE Laboratuvarı 2015’ten bu yana yaklaşık 500 projeyi kıymetlendirdi ve mentor ağını 1,200 şahsa genişletti

Başarılı startup’lar

 Söz konusu startup’lar arasında şunlar nokta alıyor: AgreenCulture (akıllı tarım robotiği), DAMAE Medical (cilt kanserini saptayan cihaz), FEops (kalp müdahaleleri için hastaya şahsi simülasyonlar), Gyrolift (yeni mobilite çözümü), Inali (uygun fiyatlı el protezi), PKvitality (şeker hastaları için giyilebilir biyolojik çözümler) ve SparkCharge (taşınabilir, ultra süratli elektrikli şarj birimi). Topluluk temelli girişimler arasında ise Magic Wheelchair (tekerlekli sandalye kullanan evlatlar için kahraman kostümleri üreten bir sivil topluluk örgütü) ve Open R2 (meşhur robot R2-D2’yu tasarlayıp üretme) sayılabilir.

Sözkonusu startup’lar, 500’den ziyade fikri pahalandıran hızlandırma programının son iştirakçileri oldu; bu fikirlerin pek birçok gelişiminde epeyce ileri bir aşamaya ulaşmış durumda: Biomodex ameliyat simülasyonları için 3 boyutlu olarak basılabilen şahsileşmiş organlar üretiyor, Boston’da bir ofis açtı ve 2. finansman kampanyasını organize etti; EEL Energy ürettiği membranı başarılı biçimde bir Fransız enstitüsünde test etti; Syos 11.000’den çokça bireye şahsi müzik aleti sattı; ve XSun, Paris Havacılık Fuarı’ndaki standında kişisiz, uzun menzilli ve güneş güçlü dronunu sergiledi.

Şahsi açıklama

Dassault Systèmes’in İnovasyon Yöneticisi Frédéric Vacher

Dassault Systèmes’in İnovasyon Lideri Frédéric Vacher şunları kaydediyor: “3DEXPERIENCE Laboratuvarı, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na entegrasyonlu bir biçimde herkesin yararını gözeten çığır açıcı yenilikler getiren ortak akıl, açık inovasyon ve dijital bulut platformlarının gücüne eksiksiz bir örnek. Dassault Systèmes, kapsamlı bir biçimde, laf konusu maksatları erken aşama startup girişimleri ve toplulukları aracılığıyla desteklemeye, bu misyonu daha da ilerletmeye ve daha uygun bir yerkürenin inşasına aşağıdan yukarı akıllıca ekte bulunmaya uğraş ediyor.”

ADVERTORIAL

Yorum Ekle