Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2020’ye Girerken Ne Kadar GB Kullanıldı?

2020’ye Girerken Ne Kadar GB Kullanıldı?

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, müşterilerine 2020’yi karşılarken doyasıya muhabere kurmanın ayrıcalığını yaşattı. Vodafone’lular, 31 Aralık 2019 ve 1 Ocak 2020 tarihlerini kapsayan 2 günde yekun 513 milyon dakika konuştu, 101 milyon SMS gönderdi ve 11 milyon GB mobil internet kullandı. Vodafone’luların yılbaşı tatili vadesince mobil internet tasarrufu geçen yıla nazaran 1,5 kat arttı.

Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, ana faaliyet meydanımız olan telekomünikasyon dalında istikrarlı büyümemizi sürdürürken, dijital bir teknoloji şirketi olma yolunda süratle ilerliyoruz. Her şeyin süratle dijitalleştiği yerküremizde müşterilerimizin dijital yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz. Bu gayeyle müşterilerimize genişbant teknolojilerimizdeki küresel deneyimimizi ve en uygun hizmeti sunmayı sürdürüyoruz. Yılbaşı tatilinde de geniş kapsama gücümüzle müşterilerimizin kesintisiz muhabere muhtaçlığını karşıladık. Müşterilerimiz 513 milyon dakika, 101 milyon SMS ve 11 milyon GB mobil internet kullanarak sevdikleriyle yılbaşını kutladı. Bu vesileyle, tüm halkımızın yeni yılını kutluyoruz.”

En ağır trafik İstanbul ve Ankara’da yaşandı

Yılbaşında en çok konuşan bölgeler sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Samsun ve Kocaeli olurken, en çok SMS gönderen vilayetler İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Bursa, Adana, Konya, Samsun, Antalya ve Van; en çok mobil internet kullanan bölgeler de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Şanlıurfa, Konya, Adana, Kocaeli ve Samsun oldu.

Vodafone’luların yılbaşında en çok aradığı devletler sırasıyla Almanya, KKTC, Mısır, Afganistan, Fransa, Hollanda, İngiltere, Yunanistan, Türkmenistan ve Belçika, en çok SMS gönderilen devletler ise İngiltere, Almanya, KKTC, Danimarka, ABD, Rusya, Fransa, Hindistan, Türkmenistan ve Hollanda oldu.

Vodafone Red aboneleri de yurt içi ve yurt dışı fiyat ayrımını ortadan kaldıran “Her Şey Dahil Pasaport – Dünya” hizmeti ile tarifelerindeki her istikamete dakika, SMS ve internetlerini 104 devlette tıpkı Türkiye’deymiş üzere yılbaşı tatili vadesince özgürce kullandı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle