Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2020’de En Âlâ 5 Android Launcher’ı

2020’de En Âlâ 5 Android Launcher’ı

Kişiselleştirilebilme, Android’in en değerli özelliklerinin başında gelmeye devam ediyor. iOS’da tek yapabildiğiniz simgelerin sırasını değiştirmek iken Android’de çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Play Store’dan indirilebilen launcher’lar, telefon yazılımının görünümünü baştan aşağı değiştirmenize, zevkinize nazaran kişiselleştirmenize müsaade veriyor. Launcher denildiğinde kimileri suratı, kimileri yaşadığınız konumu, kimileri ise bir ölçü verimliliği hedefleyen düzinelerce seçenek bulunuyor. Aşağıda 2020’de kullanabileceğiniz en uygun 5 launcher’ı seçtik. Rastgele bir yapmadığımız listemizi aşağıda okumaya devam edebilirsiniz.

1. Launcher

Başarısız Windows Phone’un akabinde Microsoft’un rakibi için yazılım geliştirmesi size garip gelebilir. Fakat sonuca bakarsak Microsoft’un çalışması, Android’deki en uygun launcher’lardan bir adedini ortaya çıkardı.

Birçok cepheden kişiselleştirilebilen Launcher, dahili bir haber penceresi, bir widget “rafı”, genişletilebilen dock seçenekleri, tatbik simgelerini değiştirme ve çok daha ziyadesiyle geliyor. Üstelik çok da süratli.

2. Evie Launcher

Evie Launcher, kolay görünmeyi amaçlayan launcher’lar sınıfına giriyor. Tatbik listesinin genişliğini ve sütunlarını değiştirmenize imkan tanıması dışında çok ziyade şey sunmayan Evie Launcher, olağanlığı sayesinde tasarrufu en kolay ve en süratli launcher’lardan bir tanesi.

3. Nova Launcher

Android launcher’ları var olduğundan bu yana piyasada olan Nova Launcher, yaygın olarak kullanılan birinci launcher’lardan bir tanesi. Bu yüzden sadık bir kullanıcı kitlesi bulunan Nova Launcher, ayrıntılı şahsileştirme seçenekleri sunuyor.

Animasyon suratlarından widget aralıklarına ve giriş ekranlarına, Nova ile değiştirmek isteyeceğiniz birçok şeyi değiştirmeniz mümkün. Bununla birlikte çok çokça seçenek, kendinize münasebetli görünen bir ekran hazırlamanıza yardımcı olacağı üzere, öğrenme mühletini biraz artırabilir.

4. Launcher 10

Windows Phone, küçük bir kitle için hayatını sürdürüyor. Bu kullanıcılara yönelik olan Launcher 10, Windows Phone’un eşsiz, kutucuklu “Metro” arayüzünü Android’e getiriyor. Launcher, Windows Phone’daki “aktif” işlevleri sunmasa da tasarrufu hayli kolay ve size biraz nostalji yaşatmayı başarıyor.

5. BlackBerry Launcher

Özlenen tek platform, Windows Phone değil. BlackBerry cihazlarını özleyen küçük de olsa bir topluluk var. BlackBerry’nin kendi geliştirdiği BlackBerry Launcher, firmanın telefonlarının klasik görünümünü ve işlevselliğini canlandırıyor ve birtakım enteresan işlevler de sunuyor.

Bu değişik işlevler arasında tüm iletişiminiz için hane sahipliği yapan Blackberry Hub, sürüklenebilen widget’lar var. Dizaynında alışılmadık kimi şeylere rastlasanız da, farklı bir launcher arayanlar ve sıkı bir eposta trafiği olanlar, BlackBerry Launcher’ı deneyebilirler.

Yorum Ekle